Lud, który chodzi w ciemności ujrzy światło wielkie. Iz 9,1

  1. Jeszcze dziś odprawione zostanie nabożeństwo w Kościele w Bażanowicach o godz. 22:00.

 

  1. Jutro w pierwszym dniu Świąt Bożego Narodzenia odprawione zostaną następujące nabożeństwa:

     - w Kościele Jezusowym w Cieszynie o godz. 5:00 nabożeństwo jutrzene oraz nabożeństwo główne o godz. 10:00. (zmiana do lat ubiegłych)

Ponadto:

     - o godz. 5:00 w Puńcowie jutrznia (zmiana do zeszłego roku)

     - o godz. 8:30 w Bażanowicach. (zmiana do zeszłego roku)

     - o godz. 9:00 w Gumnach, Marklowicach, Ogrodzonej i Zamarskach.

     - o godz. 10:00 w Haźlachu.

     Na wszystkich nabożeństwach w pierwszym dniu świąt prosimy o złożenie ofiary na ołtarzu przeznaczonej na cele naszej parafii. Plan nabożeństw na okres świąteczny dostępny jest w informatorze parafialnym oraz na stronie internetowe naszej parafii.

 

  1. Polecamy Kalendarz książkowy oraz dodatek do kalendarzy „Z Biblią na co dzień”. oraz „Kalendarz Planszowy”. Zachęcamy również do kupna płyty CD z kolędami Pt. „Czas Radości” nagraną przez Wyższobramski Chór Kameralny.

 

  1. W kancelarii parafialnej wystawione są listy ofiar na ogrzewanie i oświetlenia naszych kościołów. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy opłacili składki kościelne za bieżący rok. W przyszłym roku w naszej parafii odbędą się wybory proboszcza. Uprawnieni do głosowania będą zborownicy z opłaconą składką kościelną za 2017r., bądź z tej składki zwolnieni. Listy wyborcze wysyłane są do Rady Diecezjalnej celem ich zatwierdzenia do końca stycznia przyszłego roku. Nie znajdą się na tych listach zborownicy, którzy spóźnili się z wpłatą. Prosimy więc o uiszczanie składek jeszcze w tym roku.

 

  1. 1 grudnia ruszyło głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Cieszyn 2018r. To szansa na zdobycie funduszy na remont kapitalny toalety publicznej tuż obok naszego kościoła, która od lat stoi zamknięta. Zachęcamy do oddawania głosów na ten projekt!  A można to robić do 29 grudnia.

 

  1. Szkoła Podstawowa Towarzystwa Ewangelickiego ogłasza nabór do klasy 1 na rok szkolny 2018/2019. Zapisy w sekretariacie szkoły. Dodatkowe informacje na stronie internetowej szkoły.