Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas, i ujrzeliśmy chwałę Jego J l, 14

  1. Jeszcze dziś po nabożeństwie obędzie się spowiedź i Kom św.

 

  1. Polskie Towarzystwo Ewangelickie Oddział w Cieszynie serdecznie zaprasza na spotkanie klubowe w czwartek 28 grudnia o godz. 15:00. Tematem spotkania będzie prelekcja: Przeżyjmy to jeszcze raz – Przegląd wydarzeń w cieszyńskim oddziale PTEw w 2017 połączony z prezentacją.

 

  1. W najbliższą niedzielę w 1 niedzielę po Narodzeniu Pańskim odprawione zostaną następujące nabożeństwa:

       - w Kościele Jezusowym odprawione zostanie jedno poranne nabożeństwo o godz. 9:00 po którym spow i Komunia Święta, zaś nabożeństwo na Zakończenie Roku o godz. 17:00 i będzie to jedyne nabożeństwo na zakończenie starego roku.

Ponadto:

- o godz. 8:30 w Bażanowicach i Ogrodzonej.

- o godz. 9:00 w Marklowicach.

- o godz. 10:00 w Gumnach, Hażlachu, Puńcowie i Zamarskach.

 

  1. Zaś w Nowy Rok 1 stycznia odprawione zostaną nabożeństwa:

- w Kościele Jezusowym w Cieszynie o godz. 10:00

Ponadto:

- o godz. 8:30 w Bażanowicach. (zmiana do zeszłego roku)

- o godz. 10:00 w Gumnach, Hażlachu, Ogrodzonej i Zamarskach.

W czasie tych nabożeństw prosimy o złożenie ofiary przeznaczonej na Fundusz Socjalny.

 

  1. Już dziś serdecznie zapraszamy na Tradycyjny Wieczór Kolęd, który odbędzie się 6 stycznia 2018r. w Kościele Jezusowym w Cieszynie o godz. 17:00.

 

  1. Polecamy Kalendarz książkowy oraz dodatek do kalendarzy „Z Biblią na co dzień”. oraz „Kalendarz Planszowy”. Zachęcamy również do kupna płyty CD z kolędami Pt. „Czas Radości” nagraną przez Wyższobramski Chór Kameralny.

 

  1. W kancelarii parafialnej wystawione są listy ofiar na ogrzewanie i oświetlenia naszych kościołów. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy opłacili składki kościelne za bieżący rok. W przyszłym roku w naszej parafii odbędą się wybory proboszcza. Uprawnieni do głosowania będą zborownicy z opłaconą składką kościelną za 2017r., bądź z tej składki zwolnieni. Listy wyborcze wysyłane są do Rady Diecezjalnej celem ich zatwierdzenia do końca stycznia przyszłego roku. Nie znajdą się na tych listach zborownicy, którzy spóźnili się z wpłatą. Prosimy więc o uiszczanie składek jeszcze w tym roku.

 

  1. 1 grudnia ruszyło głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Cieszyn 2018r. To szansa na zdobycie funduszy na remont kapitalny toalety publicznej tuż obok naszego kościoła, która od lat stoi zamknięta. Zachęcamy do oddawania głosów na ten projekt! A można to robić do 29 grudnia.

 

  1. Szkoła Podstawowa Towarzystwa Ewangelickiego ogłasza nabór do klasy 1 na rok szkolny 2018/2019. Zapisy w sekretariacie szkoły. Dodatkowe informacje na stronie internetowej szkoły.