Bóg daje dowód swej wielkiej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. Rz 5,8

  1. Zapraszamy na spotkanie z cyklu „Wieczory z Biblią”, które odbędzie w środę o godzinie 17:00. Temat spotkania brzmi: „Czego uczy nas siódma przykazanie” – wykład Ilony Hajewskiej z cyklu Praktyczne życie chrześcijanina.
  2. PTE zaprasza na kolejne spotkanie klubowe, które odbędzie się w czwartek 1 marca, o godz. 16:00. Tematem spotkania będzie prelekcja: Powieściopisarka Helena Mniszkówna – 75 lecie śmierci.
  3. Serdecznie zapraszamy na tygodniowe nabożeństwa Pasyjne, które odprawione zostaną:

            - w Hażlachu we wtorek o godz. 17:00

            - w Ogrodzonej w środę o godz. 17:00

            - w Bażanowicach w czwartek o godz.17:00

          - w Kościele Jezusowym w Cieszynie w piątek o godz. 17:00. Tradycyjnie już w pierwszy piątek marca nabożeństwo połączone jest ze Światowym Dniem Modlitwy. W tym roku program ekumenicznego nabożeństwa przygotowały chrześcijanki z Surinam. Kazanie wygłosi diakon Aleksandra Błahut-Kowalczyk. Po nabożeństwie zapraszamy na spotkanie do sali na parafii.

  1. Młodzież dojrzałą zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w sobotę 3 marca o godz. 18:00 w sali na parafii.
  2. W najbliższą niedzielę w 2 marca odprawione zostaną następujące nabożeństwa:

       - w Kościele Jezusowym o zwykłych porach niedzielnych.

Ponadto:

- o godz. 8:30 w Bażanowicach, Hażlachu, Krasnej i Ogrodzonej.

- o godz. 9:00 w Marklowicach.

- o godz. 10:00 w Gumnach, Puńcowie i Zamarskach.

- nabożeństwo w Szpitalu Śląskim o godz. 10:30

W przyszłą niedzielę na wszystkich nabożeństwach prosimy o złożenie ofiary na ołtarzu przeznaczonej na cele naszej parafii.

  1. Również w przyszłą niedzielę w Kościele Jezusowym w Cieszynie po nabożeństwie głównym odbędzie się spotykanie rodziców tegorocznych konfirmantów
  2. W kancelarii Parafialnej przyjmowane są ubrania konfirmacyjne, które można odsprzedać lub przekazać tegorocznym konfirmantom.
  3. Poszukujemy osoby chętnej do pełnienia funkcji kościelnego- gospodarza w filiale Hażlach. Zainteresowanych prosimy o kontakt z kancelarią parafialną.
  4. W niedziele 3 czerwca w Kościele Jezusowym w Cieszynie odbędzie się uroczyste nabożeństwo z okazji jubileuszu złotej konfirmacji, czyli konfirmowanych w 1968r. A także konfirmantów obchodzących w tym roku jubileusz 60-leci i 70-lecia konfirmacji. Osoby zainteresowane do pomocy w organizacji jubileuszu proszone są kontakt z kancelarią parafialną.
  5. Jak co roku zachęcamy do przekazania do przekazania 1% z sumy podatku należnego Urzędowi Skarbowemu do Organizacji Pożytku Publicznego. Towarzystwo Ewangelickie w Cieszynie jako organizacja zwraca się z taką prośbą. W deklaracji proszą o dopisanie „na rozbudowę szkoły” 1% procent można również przekazać na cele Diakonii naszego kościoła.