Żaden, który przyłoży rękę do pługa i ogląda się wstecz nie nadaje się do Królestwa Bożego. Łk 9,62

1. Dziś po nabożeństwie głównym w Kościele Jezusowym w Cieszynie odbędzie się spotykanie rodziców tegorocznych konfirmantów.
  2. Członków Rady parafialnej informujemy o kolejnym zebraniu Rady Parafialnej, które odbędzie się we wtorek 6 marca o godz. 16:30.
  3. Spotkanie Koła Pań w Marklowicach odbędzie się w piątek 9 marca o godz. 15:30. Zaś spotkanie Koła Odwiedzinowego odbędzie się w poniedziałek 12 marca o godz. 16:00.
  4. „Wieczory z Biblią” w miesiącu marcu zostają odwołane.
  5. Biblijne Spotkanie Kobiet odbędzie się w czwartek 8 marca o godz. 17:00.
  6. PTE zaprasza na kolejne spotkanie klubowe, które odbędzie się w czwartek 8 marca, o godz. 15:00. Tematem spotkania będzie prelekcja: Jan Wolf – 50 lecie śmierci.
  7. Serdecznie zapraszamy na tygodniowe nabożeństwa Pasyjne, które odprawione zostaną:

- w Hażlachu we wtorek o godz. 17:00

- w Ogrodzonej w środę o godz. 17:00

- w Bażanowicach w czwartek o godz.17:00

- w Kościele Jezusowym w Cieszynie w piątek o godz. 17:00. Kazanie wygłosi ks. marek Michalik z Wisły Czarnego.

1. W najbliższą niedzielę w 11 marca odprawione zostaną następujące nabożeństwa:

- w Kościele Jezusowym o zwykłych porach niedzielnych.

- o godz. 8:00 w Gumnach.

- o godz. 8:30 w Bażanowicach i Ogrodzonej.

- o godz. 9:00 w Marklowicach ze spow i Kom św.

- o godz. 10:00 w Hażlachu, Puńcowie i Zamarskach.

W Hażlachu ze spow i Kom św. dla seniorów

1. W kancelarii Parafialnej przyjmowane są ubrania konfirmacyjne, które można odsprzedać lub przekazać tegorocznym konfirmantom.
  2. W niedziele 3 czerwca w Kościele Jezusowym w Cieszynie odbędzie się uroczyste nabożeństwo z okazji jubileuszu złotej konfirmacji, czyli konfirmowanych w 1968r. A także konfirmantów obchodzących w tym roku jubileusz 60-leci i 70-lecia konfirmacji. Osoby zainteresowane do pomocy w organizacji jubileuszu proszone są kontakt z kancelarią parafialną.
  3. W dniach 2 -11 sierpnia organizujemy obóz młodzieżowy w Górach Świętokrzyskich, bliższe informacje i zgłoszenia w kancelarii parafialnej.
  4. Jak co roku zachęcamy do przekazania do przekazania 1% z sumy podatku należnego Urzędowi Skarbowemu do Organizacji Pożytku Publicznego. Towarzystwo Ewangelickie w Cieszynie jako organizacja zwraca się z taką prośbą. W deklaracji proszą o dopisanie „na rozbudowę szkoły” 1% procent można również przekazać na cele Diakonii naszego kościoła.
  5. Rodziny chętne do przyjęcia lektorów z ameryki, którzy będą prowadzić obóz Day-Camp w naszej parafii proszone są o kontakt z kancelarią parafialną.
  6. 8 marca 2017 o godzinie 17.00 odbędzie się dzień otwarty w Przedszkolu Towarzystwa Ewangelickiego. Zapraszamy dzieci urodzone w 2015 wraz z rodzicami do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną. Są pojedyncze wolne miejsca w starszych grupach.
  7. Poszukujemy osoby chętnej do pełnienia funkcji kościelnego- gospodarza w filiale Hażlach.
  8. Szkoła podstawowa Towarzystwa Ewangelickiego poszukuje nauczyciela matematyki i fizyki na rok szkolny 2018/2019. Informacje w sekretariacie szkoły.
  9. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać marcowy Informator Parafialny.
  10. W czasie śpiewania pieśni po kazaniu prosimy o złożenie ofiary na ołtarzu przeznaczonej na cele naszej parafii. Za każdy złożony dar składamy serdeczne „Bóg zapłać’