1. Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Wieczory z Biblią” w najbliższą środę o godzinie 17:00. Wykład diak. Aleksandry Błahut-Kowalczyk z cyklu „Duchowy autorytet przewodników wiary”

2. PTE zaprasza na spotkanie klubowe, które odbędzie się w czwartek 17 kwietnia o godz. 15:00. Tematem spotkania będzie prelekcja: „Od praskiej do białej bitwy”

3. W czwartek 17 maja na godz. 17:00 zapraszamy na Biblijne Spotkanie Kobiet.

4. W przyszłą niedzielę 20 maja w Święto Zesłania Ducha Świętego w Kościele Jezusowym w Cieszynie zostanie odprawione tylko jedni nabożeństwo o godz. 9:00, połączone ze spow i Kom. Św.

Ponadto

- o godz. 8:30 w Bażanowicach, Marklowicach, Ogrodzonej i Zamarskach.

Wszystkie połączone ze spow i Kom św.

- o godz. 10:00 w Gumnach, Hażlachu oba połączone ze spow i Kom św.

1. Również w przyszła niedzielę zapraszamy na Pamiątki Założeń Kościołów i Kaplic:

- w Puńcowie nabożeństwo rozpocznie się o godz. 10:00.  Słowem Bożym służył będzie ks. Piotr Sztwiertnia z Goleszowa.

- w Simoradzu o godz. 10:00. Kazanie wygłosi ks. Leszek Czyż z Wisły Malinki.

1. Zaś w poniedziałek 21 maja w 2 Dniu Świąt Zesłania Ducha Świętego odprawione zostaną nabożeństwa o godz. 17:00 w Kościele Jezusowym, Bażanowicach, Hażlachu i Zamarskach.

2. Serdecznie zapraszamy na Pamiątkę Założenia Kościoła Jezusowego w Cieszynie, która odbędzie się 27 maja o godz. 10:00. kazanie wygłosi ks. Janusz Kożusznik.

Po tym nabożeństwie zapraszamy na tradycyjny piknik parafialny – kiełbaski z rożna, grochówka, placki z wyrzoskami, kołocze, zaś w programie z okazji Dnia Matki i Ojca występy dzieci i młodzieży.

O godz. 15:30 zapraszamy na jajecznicę, a o godz. 17:00 w Kościele Jezusowym w Cieszynie odbędzie się Koncert Karol Stryja in Memorian w wykonaniu Filharmonii Śląskiej.

1. Nasza Parafia organizuje obóz w Górach Świętokrzyskich, bliższe informacje i zgłoszenia w kancelarii parafialnej i na stronie internetowej.

2. Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Ewangelickiego w dniu 17 maja organizuje "DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY". Zapraszamy chętnych na godzinę 10.00.

3. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z Kościoła Jezusowego Polski Czerwony Krzyż prowadził będzie zbiórkę na cele statutowe.

4. W związku z przyznaniem parafii dotacji na remont Kościoła Jezusowego serdecznie prosimy o składanie ofiar aby zapewnić wkład własny. (opisać plan remontów, zachęcić do wpłat) Listy ofiar wystawione są w kancelarii parafialnej, a w filiałach u prezbiterów. Za każdy złożony dar serdecznie dziękujemy.

5. Rodzicom tegorocznych konfirmantów dziękujemy za złożoną ofiarę na remont kościoła w wysokości 5 760 zł. Ogółem zebraliśmy 44 280 zł. Jeszcze raz dziękujemy.

6. Zachęcamy również do wpłat na Bratnią Pomoc im. G. Adolfa.

7. W czasie śpiewania pieśni po kazaniu prosimy o złożenie ofiary na cele kościelne. Za każdy złożony dar składamy serdeczne „Bóg zapłać”