Nie dzięki mocy ani dzięki sile, lecz dzięki mojemu Duchowi to się stanie – mówi Pan Zastępów Za 4,6

 1. Dziś przy wyjściu z Kościoła Polski Czerwony Krzyż prowadzi zbiórkę na cele statutowe.

 2. Jutro w poniedziałek 21 maja w 2 Dniu Świąt Zesłania Ducha Świętego odprawione zostaną nabożeństwa o 17:00 w Kościele Jezusowym, Bażanowicach, Hażlachu i Zamarskach.

 3. Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Wieczory z Biblią” w najbliższą środę o godzinie 17:00.

 4. PTE zaprasza na spotkanie klubowe, które odbędzie się w czwartek 24 kwietnia o godz. 15:00. Tematem spotkania będzie postać: Burmistrz Karwiny dr Wacław Olszak – 150 lecie urodzi

 5. Zapraszamy na koncert amerykańskiego chóru młodzieżowego “Singing Saints” z Saint Paul Lutheran High School w Concordia w stanie Missouri. Znakomity chór pod dyrekcją dr Jerrode Baker Marsh wystąpi W Kościele Jezusowym w Cieszynie w czwartek, 24 maja o godz. 19:00 w Kościele Jezusowym.

 6. Zapraszamy do odwiedzenia w ramach Nocy Muzeów Muzeum Protestantyzmu znajdującego się w Kościele Jezusowym, która odbędzie się w piątek 25 maja od godz. 19:00 do 24:00. Zobaczyć będzie można wystawę czasową Ewangelicy Niepodległej oraz prezentacje organowe w wykonaniu Joanny Lazar-Chmielowskiej i Wojciecha Wantuloka.

 7. W przyszłą niedzielę 27 maja zapraszamy na Pamiątkę Założenia Kościoła Jezusowego w Cieszynie, nabożeństwo rozpocznie się o godz. 10:00, a kazanie wygłosi ks. Janusz Kożusznik. W czasie tego nabożeństwa prosimy o złożenie ofiary na ołtarzu przeznaczonej na cele naszej parafii.

Po tym nabożeństwie zapraszamy na tradycyjny piknik parafialny – kiełbaski z rożna, grochówka, placki z wyrzoskami, kołocze, zaś w programie z okazji Dnia Matki i Ojca występy dzieci i młodzieży.

O godz. 15:30 zapraszamy na jajecznicę, a o godz. 17:00 w Kościele Jezusowym w Cieszynie odbędzie się Koncert Karol Stryja in Memorian w wykonaniu Filharmonii Śląskiej. Szczegóły na plakatach.

 1. W związku z tym jak co roku prosimy o pomoc w sprzątaniu placu kościelnego. Prace rozpoczną się w sobotę o godz. 10:00. Z góry dziękujemy za Państwa pomoc.

 2. Parafia Ewangelicko-Augsburska w Drogomyślu zaprasza na Pamiątkę poświęcenia, która odbędzie się również w przyszłą niedzielę o godz. 10:00. Nabożeństwo wraz z Wieczerzą Pańską poprowadzi Biskup diecezjalny ks. dr Adrian Korczago. Natomiast w sobotę 26 maja o godz.18:00 rozpocznie się koncert z cyklu DOBRE SŁOWO - DOBRY DŹWIĘK.

 3. Nasza Parafia organizuje obóz w Górach Świętokrzyskich, bliższe informacje i zgłoszenia w kancelarii parafialnej i na stronie internetowej.

 4. Jeszcze dziś można składać ofiary na Bratnią Pomoc im. G. Adolfa. Prezbiterów prosimy o rozliczenie list najpóźniej do jutra.

 5. Prenumeratorów Zwiastuna prosimy o wpłaty prenumeraty za 2 półrocze.

 6. Jak co roku w okresie letnim Kościół Jezusowy otwarty jest dla zwiedzających. Codziennie w godz. 10:00 – 15:00. W związku z tym potrzebni są wolontariusze do pełnienia dyżurów w kościele. Lista wystawiona jest w zakrystii po nabożeństwie, a w ciągu tygodnia w kancelarii. Zachęcić.

 7. Informujemy, że tradycyjne SPOTKANIE CIEŚLARÓW i tych „co ich majóm radzi”, odbędzie się w dniach 26-27 maja 2018 r. Patronat honorowy nad tegoroczną edycją spotkania obejmuje tradycyjnie  Burmistrz Miasta Wisła Tomasz Bujok.

 8. Diecezja Cieszyńska zbiera materiały do albumu przedstawiającego życie codzienne ewangelików na początku XX wieku (do 1939r.). Publikacja zostanie wydana z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, w czym wielki udział mieli właśnie ewangelicy. Zwracamy się z prośbą o dostarczenie do kancelarii parafialnych zdjęć, publikacji, a także pamiątek i rekwizytów, które można sfotografować. Prosimy o dodanie krótkich opisów udostępnianych materiałów. Diecezja zastrzega sobie prawo wyboru treści przeznaczonych do publikacji. Zbiórka potrwa do połowy czerwca 2018 r. Wszystkie pamiątki zostaną zwrócone właścicielom po przygotowaniu albumu.

 9. W dniach 14-15 lica naszą parafię odwiedzi nas wycieczka z parafii partnerskiej w Dolnym Kubinie na Słowacji. W związku poszukujemy noclegów dla 45 osób. Chętnych do przyjęcia prosimy o zgłaszanie się w kancelarii parafialnej.