O, jak miłe są przybytki twoje, Panie Zastępów! Dusza moja wzdycha i omdlewa z tęsknoty do przedsionków Pańskich. Serce moje i ciało woła radośnie do Boga żywego. PS 84, 2.3

 1. Po nabożeństwie zapraszamy na tradycyjny piknik parafialny – kiełbaski z rożna, grochówka, placki z wyrzoskami, kołocze, zaś w programie z okazji Dnia Matki i Ojca występy dzieci i młodzieży.

     - o godz. 15:30 zapraszamy na jajecznicę

     - o godz. 17:00 w Kościele Jezusowym w Cieszynie odbędzie się Koncert w wykonaniu Filharmonii Śląskiej.

 1. Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Wieczory z Biblią” w najbliższą środę o godzinie 17:00.

 2. Diecezja Cieszyńska zaprasza na oficjalną prezentację wystawy plenerowej „Ewangelicy Niepodległej", która odbędzie się w środę 30 maja o godz. 12:00 przy kościele ap. Piotra i Pawła w centrum Wisły. Wystawę będzie można oglądać w najbliższych miesiącach równolegle w Cieszynie, Bielsku-Białej, Ustroniu i Wiśle. Projekt sfinansowano ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego i Diecezji Cieszyńskiej.

 3. Parafia Ewangelicka w Ustroniu zaprasza na tradycyjne nabożeństwo „Przy Kamieniu” na Równicy, które odbędzie się w czwartek 31maja 2018 r. o godzinie 10:00. Słowem Bożym służył będzie ks.  Marcin Makula – proboszcz Parafii w Golasowicach. Nabożeństwo uświetni chór z Parafii Ewangelicko- Augsburskiej w Golasowicach . Grać będzie orkiestra dęta działająca przy Diecezji Cieszyńskiej.

 4. W przyszłą niedzielę 3 czerwca odprawione zostaną następujące nabożeństwa:

- w Kościele Jezusowym w Cieszynie nabożeństwa o godz. 8:00 poranne i 10:00 nabożeństwo główne połączone będzie z uroczystością „Złotej konfirmacji” i Kom św.

Ponadto

- o godz. 8:30 w Bażanowicach i Ogrodzonej.

- o godz. 10:00 w Gumnach, Marklowicach, Puńcowie i Zamarskach, Hażlachu po którym odbędzie się tradycyjny piknik

            - nabożeństwo w Szpitalu Śląskim o godz. 10:30

 1. W przyszłą niedziele zapraszamy na Pamiątki Założenia i Poświęcenia:

- Kościoła ap. Jana w Górkach Wielkich. Dziękczynne nabożeństwo rozpocznie się o godzinie 1015. Słowem Bożym służył będzie Ks. Henryk Mach z Białej. Uroczystość poprzedzi poranek pieśni religijnej o godzinie 900, z udziałem chóru z Bystrzycy oraz Orkiestry Dętej Diecezji Cieszyńskiej.

- Kościoła w Wiśle Malince o godz. 10,15. Słowem Bożym służył będzie ks. Andrzej Malicki – Bp Kościoła Ewangelicko- Metodystycznego. Po nabożeństwie zapraszamy na piknik parafialny, a o godz. 14.30 zapraszamy na koncert zespołu Cześć.

 1. Prenumeratorów Zwiastuna prosimy o wpłaty prenumeraty za 2 półrocze.

 2. W kancelarii parafialnej można odebrać zdjęcia z tegorocznej konfirmacji.

 3. Jak co roku w okresie letnim Kościół Jezusowy otwarty jest dla zwiedzających. Codziennie w godz. 10:00 – 15:00. W związku z tym potrzebni są wolontariusze do pełnienia dyżurów w kościele. Lista wystawiona jest w zakrystii po nabożeństwie, a w ciągu tygodnia w kancelarii. Zachęcić.

 4. Diecezja Cieszyńska zbiera materiały do albumu przedstawiającego życie codzienne ewangelików na początku XX wieku (do 1939r.). Publikacja zostanie wydana z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, w czym wielki udział mieli właśnie ewangelicy. Zwracamy się z prośbą o dostarczenie do kancelarii parafialnych zdjęć, publikacji, a także pamiątek i rekwizytów, które można sfotografować. Prosimy o dodanie krótkich opisów udostępnianych materiałów. Diecezja zastrzega sobie prawo wyboru treści przeznaczonych do publikacji. Zbiórka potrwa do połowy czerwca 2018 r. Wszystkie pamiątki zostaną zwrócone właścicielom po przygotowaniu albumu.

 5. W dniach 14-15 lica naszą parafię odwiedzi nas wycieczka z parafii partnerskiej w Dolnym Kubinie na Słowacji. W związku poszukujemy noclegów dla 45 osób. Chętnych do przyjęcia prosimy o zgłaszanie się w kancelarii parafialnej.

 6. Szkoła Podstawowa Towarzystwo Ewangelickiego zatrudni nauczyciela matematyki oraz psychologa. Zainteresowanych prosimy o kontakt w sekretariacie szkoły.

 7. W czasie śpiewania pieśni po kazaniu prosimy o złożenie ofiary na cele kościelne. Za każdy złożony dar składamy serdeczne „Bóg zapłać”