Postępujcie jako dzieci światłości, bo owocem światłości jest wszelka dobroć i sprawiedliwość, i prawda. Ef 5,8-9

 1. Jeszcze dziś serdecznie zapraszamy do Kościoła Jezusowego na koncert z cyklu Koncertów Wyższobramskich. Rozpocznie się on godz. 17:00, a wystąpią Tomasz Ploch - młody utalentowany organista z Katowic, który w 2016 roku zrealizował nagranie solowej płyty z muzyką organową śląskich kompozytorów ewangelickich oraz Paweł Konik - baryton, Stypendysta Miasta Cieszyna, który w bieżącym roku dołączy do obsady artystów opery w Stuttgarcie. Wstęp na koncerty jest wolny

 2. Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Wieczory z Biblią” w najbliższą środę o godzinie 17:00.

 3. PTE zaprasza na spotkanie klubowe, które odbędzie się w czwartek 19 lipca o godz. 15:00. Tematem spotkania będzie postać: ks. Jan Kollar (225- lecie śmierci)

 4. W przyszłą niedzielę 29 lipca odprawione zostaną następujące nabożeństwa:

- w Kościele Jezusowym w Cieszynie o zwykłych porach niedzielnych.

Ponadto

- o godz. 8:30 w Bażanowicach, Marklowicach, Ogrodzonej i Zamarskach.

- o godz. 10:00 w Gumnach, Hażlachu i Puńcowie.

            - nabożeństwo w Szpitalu Śląskim o godz. 10:30

 1. Zapraszamy na XXII Forum Ewangelickie, które odbędzie się dniach 14-16 września 2018 r. w Wiśle. Temat przewodni: „Ewangelicy Niepodległej. Dzieje i współczesność obywatelskiego zaangażowania”.

  Zgłoszenia należy kierować na adres Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle. Termin zgłoszeń wraz z wpłatą za całą rezerwację upływa 14 sierpnia. Formularz zgłoszeniowy odebrać można w kancelarii parafialnej. Dostępny jest także na stronie internetowej wiślańskiej parafii i portalu Diecezji Cieszyńskiej.

 2. Jak co roku w okresie letnim Kościół Jezusowy otwarty jest dla zwiedzających. Codziennie w godz. 10:00 – 15:00. W związku z tym potrzebni są wolontariusze do pełnienia dyżurów w kościele. Lista wystawiona jest w zakrystii po nabożeństwie, a w ciągu tygodnia w kancelarii. Zachęcić.

 3. W miesiącu sierpniu planujemy budowę części chodników na cmentarzu przy ul. Bielskiej. W związku z tym mogą wystąpić utrudnienia w poruszaniu się po cmentarzu. Prosimy o wyrozumiałość.

 4. W związku z przyznaniem parafii dotacji na remont Kościoła Jezusowego rozpoczęły się prace remontowe. I tu również pojawiły się pewne utrudnienia wokół kościoła (utrudniony dojazd, parking, itp.) Prace trwać będą 4 lata i obejmować będą zarówna zewnętrzną jak i wewnętrzną część kościoła. I tu również prosimy o wyrozumiałość. Prosimy również o ofiary, aby zapewnić wkład własny. Listy ofiar wystawione są w kancelarii parafialnej, a w filiałach u prezbiterów. Za każdy złożony dar serdecznie dziękujemy.

 5. Polecamy nowa książkę Pani Ilony Hajewskiej pt. „Obecność w której trwam” Są to krótkie rozważania na każdy dzień tygodni. Można ją nabyć w kancelarii parafialnej oraz księgarni Warto