Komu wiele dano, od tego wiele będzie się żądać, a komu wile powierzono, od tego więcej będzie się wymagać. Łk 12,48

 1. Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Wieczory z Biblią” w najbliższą środę o godzinie 17:00. W miesiącu sierpniu odbywać będą projekcje filmowe.

 2. PTE zaprasza na spotkanie klubowe, które odbędzie się w czwartek 2 sierpnia o godz. 15:00. Tematem spotkania będzie postać: Zrzeszenie Ewangelików Polaków w Wielkiej Brytanii.

 3. W przyszłą niedzielę 29 lipca odprawione zostaną następujące nabożeństwa:

- w Kościele Jezusowym w Cieszynie o zwykłych porach niedzielnych.

Ponadto

- o godz. 8:30 w Bażanowicach, Hażlachu, Krasnej i Ogrodzonej.

- o godz. 10:00 w Gumnach, Marklowicach, Puńcowie i Zamarskach.

            - nabożeństwo w Szpitalu Śląskim o godz. 10:30

W przyszłą niedzielę prosimy o złożenie ofiary na ołtarzu przeznaczonej na cele kościelne.

 1. Parafia Ewangelicko-Augsburska Brenna-Górki serdecznie zaprasza na Jubileuszową 30-tą Pamiątkę Założenia i Poświęcenia Kościoła ap. Bartłomieja w Brennej. Dziękczynne nabożeństwo z udziałem Zwierzchnika Diecezji Cieszyńskiej - ks. bpa Adriana Korczago odbędzie się w niedzielę, 5 sierpnia br., o godzinie 10:00. Słowem Bożym służył będzie ks. Marek Jerzy Uglorz. Uroczystość poprzedzi poranek pieśni religijnej o godzinie 9:00, na którym zaśpiewa m. in. chór Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Goleszowie. Po nabożeństwie zapraszamy na piknik parafialny.

 2. Zapraszamy również na koncerty do Kościoła Jezusowego:

- pierwszy z planowanych to koncert z cyklu Koncertów Wyższobramskich. Odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 20:00. Na organach wystąpi Arkadiusz Popławski.

- kolejny koncert odbędzie się w czwartek 9 sierpnia o godz. 17:00. Będzie to koncert muzyki sakralnej w wykonaniu młodzieżowej grupy wokalnej „Ostinato” z Niemiec. Repertuar zespołu jest bardzo różnorodny, sięga od śpiewów gregoriańskich po dzieła współczesnych kompozytorów. W Cieszynie zespół zabierze słuchaczy w muzyczną podróż poprzez pięć stuleci.

 1. Zapraszamy na XXII Forum Ewangelickie, które odbędzie się dniach 14-16 września 2018 r. w Wiśle. Temat przewodni: „Ewangelicy Niepodległej. Dzieje i współczesność obywatelskiego zaangażowania”.

  Zgłoszenia należy kierować na adres Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle. Termin zgłoszeń wraz z wpłatą za całą rezerwację upływa 14 sierpnia. Formularz zgłoszeniowy odebrać można w kancelarii parafialnej. Dostępny jest także na stronie internetowej wiślańskiej parafii i portalu Diecezji Cieszyńskiej.

 2. Jak co roku w okresie letnim Kościół Jezusowy otwarty jest dla zwiedzających. Codziennie w godz. 10:00 – 15:00. W związku z tym potrzebni są wolontariusze do pełnienia dyżurów w kościele. Lista wystawiona jest w zakrystii po nabożeństwie, a w ciągu tygodnia w kancelarii. Zachęcić.

 3. W miesiącu sierpniu planujemy budowę części chodników na cmentarzu przy ul. Bielskiej. W związku z tym mogą wystąpić utrudnienia w poruszaniu się po cmentarzu. Prosimy o wyrozumiałość.

 4. W związku z przyznaniem parafii dotacji na remont Kościoła Jezusowego rozpoczęły się prace remontowe. I tu również pojawiły się pewne utrudnienia wokół kościoła (utrudniony dojazd, parking, itp.) Prace trwać będą 4 lata i obejmować będą zarówna zewnętrzną jak i wewnętrzną część kościoła. I tu również prosimy o wyrozumiałość. Prosimy również o ofiary, aby zapewnić wkład własny. Listy ofiar wystawione są w kancelarii parafialnej, a w filiałach u prezbiterów. Za każdy złożony dar serdecznie dziękujemy.

 5. Polecamy nowa książkę Pani Ilony Hajewskiej pt. „Obecność w której trwam” Są to krótkie rozważania na każdy dzień tygodni. Można ją nabyć w kancelarii parafialnej oraz księgarni Warto.