Bóg pysznym się sprzeciwia, a pokornym łaskę daje. 1 P 5,5

  1. Zapraszamy na kolejny koncert do Kościoła Jezusowego, który odbędzie się w środę 15 sierpnia o 18:00. Będzie to koncert pt. „dziękczynienie Bogu w 100 rocznicę odzyskania niepodległości” Na organach wystąpi Arkadiusz Popławski, a w programie utwory wielkich kompozytorów z okresu XIX i XX wieku. Koncert ten jest biletowany, a bilety można nabyć w kancelarii parafialnej oraz przed koncertem.

  2. PTE zaprasza na spotkanie klubowe, które odbędzie się w czwartek 16 sierpnia o godz. 15:00. Tematem spotkania będzie postać: Dr Feliks Biały (75- lecie śmierci)

  3. Parafia Ewangelicko-Augsburska w Goleszowie serdecznie zaprasza na Pamiątkę Założenia i Poświęcenia Kościoła w Goleszowie. Nabożeństwo dziękczynne odbędzie się w środę 15 sierpnia 2018 roku o godzinie 10:30. Słowem Bożym będzie służył ks. Marcin Markluzel z Bładnic. Uroczystość poprzedzona porankiem pieśni o godz. 8:30.

  4. Parafia Ewangelicko-Augsburska w Jaworzu serdecznie zaprasza na nabożeństwo w Kościele Leśnym na Polanie na zboczu Wysokiego, połączone z Komunią Świętą,  które odbędzie się we wtorek 15 sierpnia o godz. 11:00. Parafia zaprasza również na 236 Pamiątkę Poświęcenia Kościoła w Jaworzu. Uroczyste nabożeństwo odbędzie się w niedzielę 19 sierpnia 2018 r. o godz. 10:00. W czasie nabożeństwa Słowem Bożym służyć będzie bp Waldemar Pytel ze Świdnicy, zwierzchnik diecezji wrocławskiej.

  5. W przyszłą niedzielę 19 sierpnia odprawione zostaną następujące nabożeństwa:

- w Kościele Jezusowym w Cieszynie o zwykłych porach niedzielnych.

Ponadto

- o godz. 8:30 w Bażanowicach, Marklowicach, Ogrodzonej i Zamarskach

            W Bażanowicach ze spow i Kom św.

- o godz. 10:00 w Gumnach, Hażlachu, Krasnej i Puńcowie.

            W Gumnach i Krasnej ze spow i Kom św.

            - nabożeństwo w Szpitalu Śląskim o godz. 10:30

  1. Jak co roku w okresie letnim Kościół Jezusowy otwarty jest dla zwiedzających. Codziennie w godz. 10:00 – 15:00. W związku z tym potrzebni są wolontariusze do pełnienia dyżurów w kościele. Lista wystawiona jest w zakrystii po nabożeństwie, a w ciągu tygodnia w kancelarii. Zachęcić.

  2. Trwają prace remontowe na Kościele Jezusowym w związku z tym pojawiły się pewne utrudnienia wokół kościoła (utrudniony dojazd, parking, itp.). Dziękujemy wszystkim darczyńcom za wpłaty. Wpłat można dokonywać na listy ofiar wystawione są w kancelarii parafialnej, a w filiałach u prezbiterów. Istnieje również możliwość wpłat na konto bankowe celem odliczenia od podstawy podatku należnemu Urzędowi Skarbowemu. W treści przelewu należy wpisać „Darowizna na cele kultu religijnego – remont kościoła” Za każdy złożony dar serdecznie dziękujemy.

  3. Polecamy nowa książkę Pani Ilony Hajewskiej pt. „Obecność w której trwam” Są to krótkie rozważania na każdy dzień tygodni. Można ją nabyć w kancelarii parafialnej oraz księgarni Warto.