Trzciny nadłamanej nie dołamie ani knota gasnącego nie dogasi. Iz 42,3

  1. Serdecznie zapraszamy na finałowe muzyczne spotkanie z cyklu Koncerty Wyższobramskie. Jeszcze dziś, w  niedzielę, 19 sierpnia o godz. 17.00! w Kościele Jezusowym wystąpi Marek Pilch, wirtuoz organów i klawesynu, pochodzący z Wisły. W programie koncertu utwory Felixa Mendelsshona-Bartholdy’ego, Maxa Regera oraz Jana Gawlasa. Będzie to znakomita okazja do posłuchania rzadko grywanej twórczości cieszyńskiego kompozytora. Zachęcamy do udziału! 

  1. W przyszłą niedzielę 26 sierpnia odprawione zostaną następujące nabożeństwa:

- w Kościele Jezusowym w Cieszynie o zwykłych porach niedzielnych, nabożeństwo główne połączone ze spowiedzią i komunią św., na które szczególnie zapraszamy naszych seniorów

Ponadto

- o godz. 8:30 w Bażanowicach, Marklowicach, Ogrodzonej i Zamarskach

            W Ogrodzonej ze spow i Kom św.

- o godz. 10:00 w Gumnach, Hażlachu i Puńcowie.

            W Hażlachu i Puńcowie ze spow i Kom św.

            - nabożeństwo w Szpitalu Śląskim o godz. 10:30

  1. W najbliższy poniedziałek, 20 sierpnia o godzinie 16:00 odbędzie się spotkanie Koła Odwiedzinowego.

  2. Ogólnopolskie Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na Ogólnopolski Zjazd Młodzieży Ewangelickiej, który odbędzie się w Świdnicy w dniach 21-23 września 2018 r.

  3. Jak co roku w okresie letnim Kościół Jezusowy otwarty jest dla zwiedzających. Codziennie w godz. 10:00 – 15:00. W związku z tym potrzebni są wolontariusze do pełnienia dyżurów w kościele. Lista wystawiona jest w zakrystii po nabożeństwie, a w ciągu tygodnia w kancelarii. Zachęcić.

  4. Trwają prace remontowe na Kościele Jezusowym w związku z tym pojawiły się pewne utrudnienia wokół kościoła (utrudniony dojazd, parking, itp.). Dziękujemy wszystkim darczyńcom za wpłaty. Wpłat można dokonywać na listy ofiar wystawione są w kancelarii parafialnej, a w filiałach u prezbiterów. Istnieje również możliwość wpłat na konto bankowe celem odliczenia od podstawy podatku należnemu Urzędowi Skarbowemu. W treści przelewu należy wpisać „Darowizna na cele kultu religijnego – remont kościoła”. Za każdy złożony dar serdecznie dziękujemy.