Zaprawdę powiadam wam, cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych moich braci, mnie uczyniliście. Mt 25,40

  1. W przyszłą niedzielę 2 września odprawione zostaną następujące nabożeństwa:

- w Kościele Jezusowym w Cieszynie o zwykłych porach niedzielnych, po nabożeństwie głównym spotkanie organizacyjne z rodzicami konfirmantów

Ponadto

- o godz. 8:30 w Bażanowicach, Hażlachu, Krasnej i Marklowicach

            W Hażlachu święto żniw

- o godz. 10:00 w Gumnach, Ogrodzonej, Puńcowie i Zamarskach

W Ogrodzonej Pamiątka założenia i poświęcenia kościoła, słowem służyć będzie ks. Wojciech Pracki, wystąpi też Orkiestra Diecezjalna

            - nabożeństwo w Szpitalu Śląskim o godz. 10:30

  1. W sobotę, 1 września o godz. 18:00 zapraszamy na spotkanie młodzieży dojrzałej do ogrodu parafialnego, na spotkanie przy grillu.

  2. Kolejne spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się we wtorek 28 sierpnia o godz. 16:30 w sali na Parafii.

  3. Ogólnopolskie Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na Ogólnopolski Zjazd Młodzieży Ewangelickiej, który odbędzie się w Świdnicy w dniach 21-23 września 2018 r. Zgłoszenia do pobrania w kancelarii.

  4. Jak co roku w okresie letnim Kościół Jezusowy otwarty jest dla zwiedzających. Codziennie w godz. 10:00 – 15:00. W związku z tym potrzebni są wolontariusze do pełnienia dyżurów w kościele. Lista wystawiona jest w zakrystii po nabożeństwie, a w ciągu tygodnia w kancelarii. Zachęcić.

  5. Trwają prace remontowe na Kościele Jezusowym w związku z tym pojawiły się pewne utrudnienia wokół kościoła (utrudniony dojazd, parking, itp.). Dziękujemy wszystkim darczyńcom za wpłaty. Wpłat można dokonywać na listy ofiar wystawione są w kancelarii parafialnej, a w filiałach u prezbiterów. Istnieje również możliwość wpłat na konto bankowe celem odliczenia od podstawy podatku należnemu Urzędowi Skarbowemu. W treści przelewu należy wpisać „Darowizna na cele kultu religijnego – remont kościoła”. Za każdy złożony dar serdecznie dziękujemy.