Błogosław, duszo moja, Panu i nie zapominaj wszystkich dobrodziejstw jego! Ps. 103,2

 1. Dziś po nabożeństwie głównym spotkanie organizacyjne z rodzicami tegorocznych konfirmantów.

 2. Zapraszamy na spotkanie Koła odwiedzinowego, które odbędzie się w poniedziałek 3 września o godz. 16:00. Zaś spotkanie koła pań w Marklowicach odbędzie się w piątek 7 września o godz. 16:30.

 3. Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Wieczory z Biblią” w najbliższą środę o godzinie 17:00.

 4. PTE zaprasza na spotkanie klubowe, które odbędzie się w czwartek 6 września o godz. 15:00. Tematem spotkania będzie postać: Konserwator Sztuki prof. Józef Dutkiewicz (50- lecie śmierci)

 5. W przyszłą niedzielę 9 września odprawione zostaną następujące nabożeństwa:

- w Kościele Jezusowym w Cieszynie nabożeństwo poranne o godz. 8:00 połączone ze spow i Kom św. oraz nabożeństwo główne o godz. 10:00

Ponadto

- o godz. 8:30 w Hażlachu, Marklowicach i Ogrodzonej.

W Marklowicach ze spow i Kom św.

- o godz. 10:00 w Gumnach, Puńcowie i Zamarskach.

W Zamarskach połączone z dziękczynieniem za żniwa.

            - nabożeństwo w Szpitalu Śląskim o godz. 10:30

 1. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy na Pamiątki Założeń Kościołów:

- w Bażanowicach o godz. 10:00 w czasie którego kazania wygłoszą ks. Grzegorz Brudny z Lublina oraz ks. Władyslaw Wolny z Havirowa. Nabożeństwo poprzedzone będzie porankiem pieśni o godz. 8:30

- w Wieszczętach o godz. 10:00. Słowo Boże zwiastować będzie ks. prof. dr hab. Marek Jerzy Uglorz.

- w Lesznej Górnej o godz. 10:30 kazanie wygłosi ks. Kornel Undas z Mikowa.

- w Szczyrku Salmopolu o godz. 11:00 kazanie wygłosi ks. Adam Glajcar z Częstochowy.

 1. Dzieci zapraszamy na szkółki niedzielne, które odbywają się równolegle z nabożeństwami. Szkółka niedzielna w sali przy ul. Bucewicza rozpocznie się w przyszłą niedzielę o godz. 10:00. Serdecznie zapraszamy.

 2. Biblioteka Miejska w Cieszynie zaprasza na Koncert Pieśni Patriotycznych w wykonaniu Wyższobramskiego Chóru Kameralnego. Koncert organizowany w ramach akcji Narodowe Czytanie 2018 odbędzie się w sobotę, 8 września o godz. 16.00 w Parku Pokoju. Serdecznie zapraszamy!

 3. Ogólnopolskie Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na Ogólnopolski Zjazd Młodzieży Ewangelickiej, który odbędzie się w Świdnicy w dniach 21-23 września 2018 r. Zgłoszenia do pobrania w kancelarii.

 4. Trwają prace remontowe na Kościele Jezusowym w związku z tym pojawiły się pewne utrudnienia wokół kościoła (utrudniony dojazd, parking, itp.). Dziękujemy wszystkim darczyńcom za wpłaty. Wpłat można dokonywać na listy ofiar wystawione są w kancelarii parafialnej, a w filiałach u prezbiterów. Istnieje również możliwość wpłat na konto bankowe celem odliczenia od podstawy podatku należnemu Urzędowi Skarbowemu. W treści przelewu należy wpisać „Darowizna na cele kultu religijnego – remont kościoła”. Za każdy złożony dar serdecznie dziękujemy.

 5. W związku z decyzją Rady Diecezjalnej ogłasza się Wyborcze Zgromadzenie Parafialne, które wybierze proboszcza naszej parafii. Zgromadzenie odbędzie w niedzielę 21 października o godz. 9:00. Nabożeństwa prezentujące kandydatów na stanowisko proboszcza odbędą się w niedzielę 7 i 14 października o godz. 9:00. Na stanowisko proboszcza zatwierdzone zostały kandydatury ks. Sławomira Sikory ze Szczecina ks. Marcina Brzuski z Świętochłowic. We wrześniowym informatorze można przeczytać wywiady z kandydatami, a już dziś zachęcamy do udziału w samych nabożeństwach i spotkaniu z księżmi jak również w samych wyborach .

 6. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać wrześniowy numer informatora parafialnego.

 7. W czasie śpiewania pieśni po kazaniu prosimy o złożenie ofiary na ołtarzu przeznaczonej na cele naszej parafii. Za każdy złożony dar składamy serdeczne „Bóg zapłać”