Wszelką troskę swoją złóżcie na Niego, gdyż On ma o was staranie.  1 P 5,7

 1. Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Wieczory z Biblią” w najbliższą środę o godzinie 17:00.

 2. PTE zaprasza na spotkanie klubowe, które odbędzie się w czwartek 6 września o godz. 15:00. Tematem spotkania będzie postać: Poeta Ziemi Cieszyńskiej Paweł Kubisz (50- lecie śmierci)

 3. W przyszłą niedzielę 16 września odprawione zostaną następujące nabożeństwa:

- w Kościele Jezusowym w Cieszynie nabożeństwo o zwykłych porach niedzielnych. Nabożeństwo główne będzie nabożeństwem rodzinnym.

Ponadto

- o godz. 8:30 w Bażanowicach, Marklowicach i Ogrodzonej.

W Bażanowicach i Ogrodzonej ze spow i Kom św.

- o godz. 10:00 w Gumnach, Krasnej i Puńcowie.

W Gumnach ze spow i Kom św.. W Krasnej połączone z dziękczynieniem za żniwa.

            - nabożeństwo w Szpitalu Śląskim o godz. 10:30

 1. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy na Pamiątki Założeń Kościołów:

- w Hażlachu o godz. 10:00 w czasie którego kazanie wygłosi ks. Tomasz Bujok z Pruchnej. Uroczystość poprzedzona będzie porankiem pieśni o godz. 9:00.

- w Jasienicy o godz. 10:00. Słowo Boże zwiastować będzie pastor Ute Ermerling z Bockhorn w Niemczech.

 1. Ogólnopolskie Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na Ogólnopolski Zjazd Młodzieży Ewangelickiej, który odbędzie się w Świdnicy w dniach 21-23 września 2018 r. Zgłoszenia do poniedziałku można składać w kancelarii parafialnej.

 2. Chór Misyjny w niedziele 30 września organizuje wycieczkę do Gliwic. Posiadają jeszcze wolne miejscai chętnych zapraszają do wspólnego wyjazdu.

 3. Zakończyliśmy pierwszy etap budowy chodników na cmentarzu w Cieszynie. Opiekunów, których groby znajdują się przy nowym chodniku informujemy, że istnieje możliwość, wybrukowania przed grobem. Bliższe informacje w kancelarii parafialnej.

 4. Trwają prace remontowe na Kościele Jezusowym w związku z tym pojawiły się pewne utrudnienia wokół kościoła (utrudniony dojazd, parking, itp.). Dziękujemy wszystkim darczyńcom za wpłaty. Wpłat można dokonywać na listy ofiar wystawione są w kancelarii parafialnej, a w filiałach u prezbiterów. Istnieje również możliwość wpłat na konto bankowe celem odliczenia od podstawy podatku należnemu Urzędowi Skarbowemu. W treści przelewu należy wpisać „Darowizna na cele kultu religijnego – remont kościoła”. Za każdy złożony dar serdecznie dziękujemy.

 5. W związku z decyzją Rady Diecezjalnej ogłasza się Wyborcze Zgromadzenie Parafialne, które wybierze proboszcza naszej parafii. Zgromadzenie odbędzie w niedzielę 21 października o godz. 9:00. Nabożeństwa prezentujące kandydatów na stanowisko proboszcza odbędą się w niedzielę 7 i 14 października o godz. 9:00. Na stanowisko proboszcza zatwierdzone zostały kandydatury ks. Sławomira Sikory ze Szczecina ks. Marcina Brzuski z Świętochłowic. We wrześniowym informatorze można przeczytać wywiady z kandydatami, a już dziś zachęcamy do udziału w samych nabożeństwach i spotkaniu z księżmi jak również w samych wyborach .

 6. Burmistrz Cieszyna i Cieszyńska Rada Seniorów zapraszają na II Nadolziańskie Senioralia, które odbędą się w piątek 14 września od godz. 12:00 na cieszyńskim rynku. W programie występy artystyczne, punkty porad medycznych oraz życiowych spraw seniorów.

 7. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać wrześniowy numer informatora parafialnego.