Jezus Chrystus śmierć zniszczył, a żywot i nieśmiertelność na jaśnie wywiódł przez Ewangelię. 2 Tm 1,10

  1. Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Wieczory z Biblią” w najbliższą środę o godzinie 17:00.

  2. W przyszłą niedzielę 23 września odprawione zostaną następujące nabożeństwa:

- w Kościele Jezusowym w Cieszynie nabożeństwo poranne o godz. 8:00 oraz nabożeństwo główne połączone ze spow i Kom św.

Ponadto

- o godz. 8:30 w Bażanowicach, Marklowicach, Ogrodzonej i Zamarskach.

W Bażanowicach, Marklowicach  i Ogrodzonej połączone z dziękczynieniem za żniwa.

- o godz. 10:00 w Hażlachu i Puńcowie.

W Hażlachu ze spow i Kom św. W Puńcowie połączone z dziękczynieniem za żniwa.

            - nabożeństwo w Szpitalu Śląskim o godz. 10:30

  1. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy na Pamiątki Założeń Kościołów:

- w Gumnach o godz. 10:00 w czasie którego kazanie wygłosi ks. Tomasz Wigłasz z Białegostoku.

- w Kozakowicach o godz. 10:30. Słowo Boże zwiastować będzie ks. Władysław Wantulok z Jaworza.

  1. Zakończyliśmy pierwszy etap budowy chodników na cmentarzu w Cieszynie. Opiekunów, których groby znajdują się przy nowym chodniku informujemy, że istnieje możliwość, wybrukowania przed grobem. Bliższe informacje w kancelarii parafialnej.

  2. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za wpłaty na remont kościoła. Wpłat można dokonywać na listy ofiar wystawione są w kancelarii parafialnej, a w filiałach u prezbiterów. Istnieje również możliwość wpłat na konto bankowe celem odliczenia od podstawy podatku należnemu Urzędowi Skarbowemu. W treści przelewu należy wpisać „Darowizna na cele kultu religijnego – remont kościoła”.

  3. W związku z decyzją Rady Diecezjalnej ogłasza się Wyborcze Zgromadzenie Parafialne, które wybierze proboszcza naszej parafii. Zgromadzenie odbędzie w niedzielę 21 października o godz. 9:00. Nabożeństwa prezentujące kandydatów na stanowisko proboszcza odbędą się w niedzielę 7 i 14 października o godz. 9:00. Na stanowisko proboszcza zatwierdzone zostały kandydatury ks. Sławomira Sikory ze Szczecina ks. Marcina Brzuski z Świętochłowic. We wrześniowym informatorze można przeczytać wywiady z kandydatami, a już dziś zachęcamy do udziału w samych nabożeństwach i spotkaniu z księżmi jak również w samych wyborach .