Oczy wszystkich w Tobie nadzieję mają, a Ty im dajesz pokarm ich we właściwym czasie. Ps 145,15

  1. Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Wieczory z Biblią” w najbliższą środę o godzinie 17:00.

  2. PTE zaprasza na spotkanie klubowe, które odbędzie się w czwartek 4 października o godz. 15:00. Tematem spotkania będzie postać: Nikifor Krynicki, samorodny mistrz malarstwa prymitywnego (50- lecie śmierci). Już teraz cieszyński oddział PTEw serdecznie zaprasza na Uroczysty Poranek Jubileuszowy Trzech Stuleci: powstanie Rady Narodowej Księstwa Cieszyńkiego, odzyskania niepodległości Polski i włączenia kościołów Śląska Cieszyńskiego do macierzystego Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego w Polsce. Poranek odbędzie się w sobotę 13.10. o godz. 10.00 w auli starej szkoły.

  3. Młodzież dojrzałą zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się w sobotę o godz. 16:00 w sali na parafii. Serdecznie zapraszamy.

  4. W dniach od 4-7 października w Cieszynie odbędą się Dni Kultury Chrześcijańskiej. W Kościele Jezusowym w Cieszynie w ramach uroczystości zapraszamy na koncert Mieczysława Szcześniaka, który odbędzie się w sobotę 6 października o godz. 18:00.

  5. W związku z decyzją Rady Diecezjalnej ogłasza się Wyborcze Zgromadzenie Parafialne, które wybierze proboszcza naszej parafii. Zgromadzenie odbędzie w niedzielę 21 października o godz. 9:00. Nabożeństwa prezentujące kandydatów na stanowisko proboszcza odbędą się w niedzielę 7 i 14 października o godz. 9:00. Na stanowisko proboszcza zatwierdzone zostały kandydatury ks. Sławomira Sikory ze Szczecina ks. Marcina Brzóski z Świętochłowic. W informatorach można przeczytać wywiady z kandydatami, a już dziś zachęcamy do udziału w samych nabożeństwach i spotkaniu z księżmi jak również w samych wyborach .

  6. W związku z tym w przyszłą niedzielę w całej naszej parafii odprawione zostanie tylko jedno nabożeństwo o godz. 9:00 w Kościele Jezusowym w Cieszynie połączone ze spow i Kom. Św.

  7. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za wpłaty na remont kościoła. Wpłat można dokonywać na listy ofiar wystawione są w kancelarii parafialnej, a w filiałach u prezbiterów. Istnieje również możliwość wpłat na konto bankowe celem odliczenia od podstawy podatku należnemu Urzędowi Skarbowemu. W treści przelewu należy wpisać „Darowizna na cele kultu religijnego – remont kościoła”.

  8. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać październikowy numer Wieści Wyższobramskich.

  9. W czasie śpiewania pieśni po kazaniu prosimy o złożenie ofiary na ołtarzu przeznaczonej na Domy Opieki naszego Kościoła. Za każdy złożony dar serdeczne Bóg zapłać!