Uzdrów mnie, Panie, a będę uzdrowiony, wybaw mnie, a będę wybawiony. Jr 17,14

 1. Zapraszamy na spotkanie Koła Odwiedzinowego, które odbędzie się jutro o godz. 16:00 w sali na parafii.

 2. Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Wieczory z Biblią” w najbliższą środę o godzinie 17:00.

 3. W czwartek 11 października o godz. 17:00 w sali na parafii odbędzie się Biblijne Spotkanie Kobiet, na które również serdecznie zapraszamy.

 4. Polskie Towarzystwo Ewangelickie, Oddział w Cieszynie gorąco i serdecznie zaprasza na Uroczysty Poranek Jubileuszowy Trzech Stuleci: powstanie Rady Narodowej Księstwa Cieszyńkiego, odzyskania niepodległości Polski i włączenia kościołów Śląska Cieszyńskiego do macierzystego Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego w Polsce. Poranek odbędzie się w sobotę 13 października o godz. 10.00 w auli starej szkoły. Poszczególne części poranku poprzedzą występy Chóru Kościelnego.

 5. W związku z decyzją Rady Diecezjalnej ogłasza się Wyborcze Zgromadzenie Parafialne, które wybierze proboszcza naszej parafii. Zgromadzenie odbędzie w niedzielę 21 października o godz. 9:00. Na stanowisko proboszcza zatwierdzone zostały kandydatury ks. Sławomira Sikory ze Szczecina ks. Marcina Brzóski z Świętochłowic. W kancelarii parafialnej wystawiona jest lista osób uprawnionych do głosowania. Każdy parafianin może sprawdzić czy znajduję się wśród osób uprawnionych do oddania głosów w wyborach.

 6. W przyszłą niedzielę 14 października w Kościele Jezusowym o godz. 9:00 odprawione zostanie jedno nabożeństwo, które odprawi ks. Marcin Brzóska. Nabożeństwo to połączone będzie ze spow i Kom. Św.

 7. W tym roku obchodzić będziemy uroczystości 100-lecia odzyskania niepodległości. W związku z tym zapraszamy do wzięcia udziały w manifestacji, która odbędzie się w sobotę 20 października na cieszyńskim rynku. Rozpoczniemy o godz. 17:00 od wykonania zbiorowego zdjęcia, które będzie nawiązywało do zdjęcia z wiecu w 1918r. Opuszczając rynek każdy uczestnik będzie mógł je otrzymać wraz z certyfikatem uczestnictwa. Spotkajmy się na cieszyńskim rynku po sty latach, my nowe pokolenie tej ziemi ponownie manifestując przywiązanie do naszej Ojczyzny.

 8. Zapraszamy również na centralne nabożeństwo dziękczynne z okazji jubileuszu 100 lat odzyskania niepodległości. Uroczystości odbędzie się w Kościele Jezusowym w Cieszynie w niedziele 28 października o godz. 17:00. Kazanie wygłosi biskup Kościoła ks. Jerzy Samiec. Nabożeństwo połączone będzie z koncertem Chóru Akademickiego Wojskowej Akademii Technicznej i Wyższobramskiego Chóru Kameralnego. (Zachęcić)

 9. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za wpłaty na remont kościoła. Wpłat można dokonywać na listy ofiar wystawione są w kancelarii parafialnej, a w filiałach u prezbiterów. Istnieje również możliwość wpłat na konto bankowe celem odliczenia od podstawy podatku należnemu Urzędowi Skarbowemu. W treści przelewu należy wpisać „Darowizna na cele kultu religijnego – remont kościoła”.

 10. Nasza parafia w ramach projekty transgranicznego organizuje wyjazd do parafii partnerskiej w Dolnym Kubinie na Słowacji. Wycieczka odbędzie się w sobotę 27 października. Zgłoszenia przyjmowane w kancelarii parafialnej, a dziś w zakrystii po nabożeństwie.

 11. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać październikowy numer Wieści Wyższobramskich.