Niech biodra wasze będą przepasane i świece zapalone. Łk 12,35

  1. Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Wieczory z Biblią” w najbliższą środę o godzinie 17:00. Temat spotkania brzmi „Czego starotestamentowy Daniel żył w układzie Kompromisów?”, a wykład poprowadzi Pani Ilona Hajewska.

  2. PTE zaprasza na spotkanie klubowe, które odbędzie się w czwartek 29 listopada o godz. 15:00. Tematem spotkania będzie postać: Dr Władysław Michejda, przewodniczący Tymczasowej Rady Kościelnej Kościoła Unijnego na Górnym Śląsku (75-lecie śmierci)

  3. W przyszłą niedzielę 2 grudnia odprawione zostaną następujące nabożeństwa:

- w Kościele Jezusowym w Cieszynie o zwykłych porach niedzielnych

Ponadto

- o godz. 8:30 w Bażanowicach, Hażlachu, Krasnej, Marklowicach i Ogrodzonej.

- o godz. 10:00 w Gumnach, Puńcowie i Zamarskach.

W Zamarskach ze spow i Kom św. dla seniorów.

            - nabożeństwo w Szpitalu Śląskim o godz. 10:30

  1. W przyszłą niedzielę na wszystkich nabożeństwach prosimy o złożenie ofiary na ołtarzu przeznaczonej na cele naszej parafii.

  2. Serdecznie zapraszamy na Koncert Adwentowy w kościele ewangelickim Na Niwach, który odbędzie się w przyszłą niedzielę 2 grudnia o godz. 16:00. W koncercie wystąpią dziecięcy zespół skrzypcowy, zaś głównym gościem będzie zespół gospel „Z Miłości” z Katowic. Wstęp wolny.

  3. Szkoła Podstawowa Towarzystwa Ewangelickiego zaprasza na dzień otwarty dla wszystkich dzieci i rodziców, którzy rozważają zapisanie dzieci do szkoły podstawowej, a także tych, którzy nie wybrali jeszcze ścieżki edukacyjnej swojego dziecka i chcieliby zobaczyć jak wygląda szkoła i dowiedzieć się, co się w niej dzieje. Dzień otwarty odbędzie się w piątek 7 grudnia o godz. 16:00. Dyrekcja SPTE informuje również rodziców obecnych klas 3, że będzie prowadzony nabór do klasy 4 na rok szkolny 2019/20120. Zainteresowanych prosimy o kontakt z sekretariatem.

  4. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za wpłaty na remont kościoła. Dalszych wpłat można dokonywać na listy ofiar wystawione są w kancelarii parafialnej, a w filiałach u prezbiterów. Istnieje również możliwość wpłat na konto bankowe celem odliczenia od podstawy podatku należnemu Urzędowi Skarbowemu. W treści przelewu należy wpisać „Darowizna na cele kultu religijnego – remont kościoła”.

  5. W kancelarii parafialnej można zakupić tradycyjne kalendarze adwentowe dla dzieci. Zaś od przyszłej niedzieli można zaopatrzyć się tradycyjnie w opłatki i „szulki” wigilijne oraz kalendarze ze zdjęciem Kościoła Jezusowego

  6. Prenumeratorów Zwiastuna prosimy o wpłacanie prenumeraty na przyszły rok.