1. Serdecznie zapraszamy na Koncert Adwentowy, który odbędzie się dziś o godz. 16:00 w kościele ewangelickim Na Niwach. W koncercie wystąpią dziecięcy zespół skrzypcowy, zaś głównym gościem będzie zespół gospel „Z Miłości” z Katowic. Wstęp wolny.

2. Zapraszamy panie z Koła Odwiedzinowego na spotkanie adwentowe, które odbędzie się jutro o godz. 16:00 w sali na parafii.

3. PTE zaprasza na spotkanie klubowe, które odbędzie się w czwartek 6 grudnia o godz. 15:00. Tematem spotkania będzie postać: ks. bp Karol Kotula (50-lecie śmierci)

4. Zapraszamy na tygodniowe nabożeństwa adwentowe, które odbywać się będą:

- we wtorek o 17:00 w Hażlachu

- w środę o 17:00 w Ogrodzonej

- w czwartek o 17:00 w  Bażanowicach i Cieszynie

1. W przyszłą niedzielę 9 grudnia odprawione zostaną następujące nabożeństwa:

- w Kościele Jezusowym w Cieszynie nabożeństwo poranne połączone ze spow i Kom św. i nabożeństw główne o godz. 10:00

Ponadto

- o godz. 8:30 w Bażanowicach, Hażlachu, Marklowicach.

W Marklowicach ze spow i Kom św.

- o godz. 10:00 w Gumnach, Ogrodzonej, Puńcowie i Zamarskach.

W Zamarskach  połączone ze spow i Kom św. W Ogrodzonej ze spow i Kom św. dla seniorów.

1. Szkoła Podstawowa Towarzystwa Ewangelickiego zaprasza na dzień otwarty dla wszystkich dzieci i rodziców, którzy rozważają zapisanie dzieci do szkoły podstawowej, a także tych, którzy nie wybrali jeszcze ścieżki edukacyjnej swojego dziecka i chcieliby zobaczyć jak wygląda szkoła i dowiedzieć się, co się w niej dzieje. Dzień otwarty odbędzie się w piątek 7 grudnia o godz. 16:00. Dyrekcja SPTE informuje również rodziców obecnych klas 3, że będzie prowadzony nabór do klasy 4 na rok szkolny 2019/2020. Zainteresowanych prosimy o kontakt z sekretariatem.

2. W Szkole Podstawowej Towarzystwa Ewangelickiego jest możliwość zorganizowania zajęć z języka angielskiego, języka niemieckiego, języka francuskiego, informatyki. Należy spełnić następujące warunki: WIEK 25+, WYKSZTAŁCENIE MAKSYMALNIE ŚREDNIE , ZATRUDNIENIE - UMOWA O PRACĘ , ZLECENIE  LUB O DZIEŁO. Centrum Szkoleniowo Edukacyjne Prym zapewnia bezpłatne materiały szkoleniowe i catering. Zajęcia  w grupach 12 osobowych. Termin zajęć do uzgodnienia. Zajęcia bezpłatne. Zgłoszenia przyjmuje sekretariat SPTE.

3. Polecamy:

4. kalendarze:

- wydany przez naszą parafię ze zdjęciami Kościoła Jezusowego w cenie 10 zł. Jest to cegiełka na remont Kościoła Jezusowego.

- tradycyjny jednoplanszowy w cenie 3 zł.

c.) na święta

- opłatki i „szulki wigilijne” (zachęcić) – dochód na paczki dla dzieci

- świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” mała w cenie 5 zł, duża 15zł.

- publikację Rodzinny adwent dla dzieci z cenie 11,50 zł.

- Wyższobramskiego Chóru Kameralnego z kolędami pt. „Czas Radości”

1. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za wpłaty na remont kościoła. Dalszych wpłat można dokonywać na listy ofiar. Wystawione są w kancelarii parafialnej, a w filiałach u prezbiterów. Istnieje również możliwość wpłat na konto bankowe celem odliczenia od podstawy podatku należnemu Urzędowi Skarbowemu. W treści przelewu należy wpisać „Darowizna na cele kultu religijnego – remont kościoła”.

2. Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wiśle Jaworniku zaprasza na wczasy świąteczno-noworoczne, które trwać będą od 22 grudnia do 2 stycznia w Domu Gościnnym w Jaworniku. Bliższe informacje w kancelarii parafialnej.

3. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać grudniowe Wieści Wyższobramskie.

4. Prenumeratorów Zwiastuna prosimy o wpłacanie prenumeraty na przyszły rok.

5. W czasie śpiewania pieśni po kazaniu prosimy o złożenie ofiary na ołtarzu przeznaczonej na cele naszej parafii. Za każdy złożony dar składamy serdeczne „Bóg zapłać”