1. PTE zaprasza na spotkanie klubowe, które odbędzie się w czwartek 13 grudnia o godz. 15:00. Tematem spotkania będzie postać: ks. senior Ryszard Trenkler (25-lecie śmierci)

2. Biblijne spotkanie Kobiet zaprasza na spotkanie adwentowe, które odbędzie się w piątek 14 grudnia o godz. 16:00 w sali na parafii.

3. Zapraszamy na tygodniowe nabożeństwa adwentowe, które odbywać się będą:

- we wtorek o 17:00 w Hażlachu

- w środę o 17:00 w Ogrodzonej

- w czwartek o 17:00 w  Bażanowicach i Cieszynie.

Wszystkie nabożeństwa połączone ze spow i Kom św.

1. W przyszłą niedzielę 16 grudnia odprawione zostaną następujące nabożeństwa:

- w Kościele Jezusowym w Cieszynie o zwykłych porach niedzielnych. Nabożeństwo główne będzie nabożeństwem rodzinnym.

Ponadto

- o godz. 8:30 w Bażanowicach, Marklowicach, Ogrodzonej i Zamarskach.

W Ogrodzonej ze spow i Kom św. W Bażanowicach ze spow i Kom św. dla seniorów.

- o godz. 10:00 w Gumnach, Hażlachu, Krasnej i Puńcowie.

W Gumnach połączone ze spow i Kom św. W Hażlachu ze spow i Kom św. dla seniorów.

1. Również w przyszłą niedzielę w Kościele Jezusowym w Cieszynie o godz. 16:00 odbędzie się koncert Adwentowo-Bożonarodzeniowy w którym zaśpiewa Chór Kościelny i Wyższobramski Chór Kameralny. Ofiara zebrana podczas koncertu przeznaczona zostanie na remont kościoła.

2. W Szkole Podstawowej Towarzystwa Ewangelickiego jest możliwość zorganizowania zajęć z języka angielskiego, języka niemieckiego, języka francuskiego, informatyki. Należy spełnić następujące warunki: WIEK 25+, WYKSZTAŁCENIE MAKSYMALNIE ŚREDNIE , ZATRUDNIENIE - UMOWA O PRACĘ , ZLECENIE  LUB O DZIEŁO. Centrum Szkoleniowo Edukacyjne Prym zapewnia bezpłatne materiały szkoleniowe i catering. Zajęcia  w grupach 12 osobowych. Termin zajęć do uzgodnienia. Zajęcia bezpłatne. Zgłoszenia przyjmuje sekretariat SPTE.

3. Polecamy:

4. kalendarze:

- wydany przez naszą parafię ze zdjęciami Kościoła Jezusowego w cenie 10 zł. Jest to cegiełka na remont Kościoła Jezusowego.

- tradycyjny jednoplanszowy w cenie 3 zł.

c.) na święta

- opłatki i „szulki wigilijne” (zachęcić) – dochód na paczki dla dzieci

- świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” mała w cenie 5 zł, duża 15zł.

- publikację Rodzinny adwent dla dzieci z cenie 11,50 zł.

- płyta CD Wyższobramskiego Chóru Kameralnego z kolędami pt. „Czas Radości”

1. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za wpłaty na remont kościoła. Dalszych wpłat można dokonywać na listy ofiar. Wystawione są w kancelarii parafialnej, a w filiałach u prezbiterów. Istnieje również możliwość wpłat na konto bankowe celem odliczenia od podstawy podatku należnemu Urzędowi Skarbowemu. W treści przelewu należy wpisać „Darowizna na cele kultu religijnego – remont kościoła”.
  2. Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wiśle Jaworniku zaprasza na wczasy świąteczno-noworoczne, które trwać będą od 22 grudnia do 2 stycznia w Domu Gościnnym w Jaworniku. Bliższe informacje w kancelarii parafialnej.
  3. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać grudniowe Wieści Wyższobramskie.
  4. Prenumeratorów Zwiastuna prosimy o wpłacanie prenumeraty na przyszły rok.