Ciemność ustępuje, a światło prawdziwa już świeci. 1 J 2,8

 1. Jeszcze dziś zapraszamy na spotkanie Trzech Królów na cieszyńskim rynku. Jeden Król ruszy z kościoła Marii Magdaleny, drugi z Kościoła św. Elżbiety, a trzeci z Kościoła Jezusowego Spotkajmy się na placu kościelnym o 13:15 i razem ruszymy na cieszyński rynek.

 2. Zapraszamy również na Tradycyjny Wieczór Kolęd, który odbędzie się również dziś w Kościele Jezusowym w Cieszynie o godz. 17:00.

 3. Kolejne spotkanie Koła Odwiedzinowego odbędzie się w poniedziałek o godz. 16 w sali na parafii. Zaś na spotkanie Koła Pań w Marklowicach zapraszamy w piątek o godz. 15:30

 4. Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Wieczory z Biblią” w najbliższą środę o godzinie 17:00. Temat spotkania brzmi: Obraz zboru w Listach do Tymoteusza – początek cyklu wykładowego John’a Abramovich’a

 5. PTE zaprasza na spotkanie klubowe, które odbędzie się w czwartek 10 stycznia o godz. 15:00. Tematem spotkania będzie postać: Józef Szczepański (100-lecie urodzin).

 6. Młodzież udającą się na diecezjalny etap konkursu Sola Scriptura do Ustronia informujemy, że autobus z placu kościelnego wyjeżdża w sobotę 12 stycznia o godz. 9:00. Zbiórka 8:45.

 7. W najbliższą niedzielę 13 stycznia odprawione zostaną najbliższe nabożeństwa:

- w Kościele Jezusowym o godz. 8:00 nabożeństwo poranne połączone ze spow i Kom św. oraz nabożeństwo główne o godz. 10:00

Ponadto:

- o godz. 8:30 w Bażanowicach, Hażlachu, Krasnej, Marklowicach i Ogrodzonej.

- o godz. 10:00 w Gumnach, Puńcowie i Zamarskach.

 1. Polecamy:

  kalendarze:

    - wydany przez naszą parafię ze zdjęciami Kościoła Jezusowego w cenie 10 zł. Jest to cegiełka na remont Kościoła Jezusowego.

    - tradycyjny jednoplanszowy w cenie 3 zł.

    - kalendarz książkowy wraz z dodatkiem „Z Biblią na coc dzień”

 1. W kancelarii parafialnej wystawione są listy ofiar na ogrzewanie i oświetlenia naszych kościołów. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy opłacili składki kościelne za bieżący rok. Serdecznie dziękujemy również wszystkim darczyńcom za wpłaty na remont kościoła.

 2. Prośba o składanie ofiar na rzecz osób poszkodowanych w tsunami w Indonezji. Odczytać apel Diakonii Kościoła.

 3. Parafia Ewangelicko-Augsburska Wang w Karpaczu zatrudni kościelnych od maja 2019 r. Do głównych obowiązków należy obsługa ruchu turystycznego, nabożeństw, prace porządkowe w kościele, domu parafialnym i w pokojach gościnnych. Parafia Wang oferuje mieszkanie służbowe