Zakon został nadany przez Mojżesza, łaska zaś i prawda stała się przez Jezusa Chrystusa. J 1,17

 1. Serdecznie zapraszamy na ekumeniczne nabożeństwo, które odbędzie się jutro 21 stycznia w Kościele p.w. świętej Marii Magdaleny w Cieszynie o godz. 17.00. Kazanie wygłosi ks. Waldemar Szajthauer z Wisły.

 2. Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Wieczory z Biblią” w najbliższą środę o godzinie 17:00. Temat spotkania brzmi: Wskazówki na drogę. O duchowości na obie połowy życia - wykład diak. Aleksandry Błahut-Kowalczyk.

 3. PTE zaprasza na spotkanie klubowe, które odbędzie się w czwartek 24 stycznia o godz. 15:00. Tematem spotkania będzie postać: Stanisław Wyspiański (150-lecie urodzin).

 4. W najbliższą niedzielę 27 stycznia odprawione zostaną nabożeństwa:

- w Kościele Jezusowym o godz. 8:00 nabożeństwo poranne i o godz. 10:00 nabożeństwo główne połączone ze spow i Kom św.

Ponadto:

- o godz. 8:30 w Bażanowicach, Marklowicach, Ogrodzonej i Zamarskach.

W Ogrodzonej ze spow i Kom św.

- o godz. 10:00 w Gumnach, Hażlachu i Puńcowie.

W Hażlachu i Puńcowie ze spow i Kom św.

 1. W kancelarii parafialnej wystawione są listy ofiar na ogrzewanie i oświetlenie naszych kościołów. Prosimy również o składanie ofiar na rzecz osób poszkodowanych po tsunami w Indonezji.

 2. Informujemy, że półkolonie dla dzieci z językiem angielskim Day Camp odbędą się w dniach od 22 do 28 lipca. Zapisy po Wielkanocy.

 3. W piątek 8 lutego o godz. 16:00 w Szkole Podstawowej Towarzystwa Ewangelickiego odbędzie się spotkanie z rodzicami i przedszkolakami zapisanymi do klasy pierwszej na rok szkolny 2019/2020. Informujemy wszystkich zainteresowanych przyjęciem do Szkoły Podstawowej Towarzystwa Ewangelickiego, że podania składać można do 7 lutego br.

 4. W kancelarii Parafialnej przyjmowane są ubrania konfirmacyjne, które można odsprzedać lub przekazać tegorocznym konfirmantom.

 5. W sobotę 9 lutego odbędzie się Zgromadzenie Parafialne naszej parafii. Zgromadzenie odbędzie się w sali na Parafii (II piętro) o godz. 10:00. Na zgromadzeniu przedstawione zostaną sprawozdania z życia religijnego, gospodarczego i finansowego za 2018r, oraz omówione plany działania na rok 2019. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy wszystkich zborowników zainteresowanych życiem naszej Parafii do wzięcia udziału w Zgromadzeniu.

 6. Prezbiterów informujemy, że kolejne zebranie Rady Parafialnej odbędzie się we wtorek 22 stycznia o godz. 16:30 w sali na parafii.

 7. Policja zwraca się z apelem o zadbanie o widoczność pieszych na drodze. Policja prosi pieszych by nosić przynajmniej jeden element odblaskowy. Mały element odblaskowy na ubraniu, torebce czy plecaku sprawia, że kierowca może zareagować. Zakładajcie elementy odblaskowe, przekazujcie tą informację innym. To naprawdę może uratować czyjeś życie i zdrowie!