Błogosławiony naród, którego Bogiem jest Pan, lud, który wybrał sobie na dziedzictwo. Ps 33,12

1. W ubiegłą niedzielę w:

-  Cieszynie zebrano kolektę i ofiarę w wysokości: 2035 zł

-  Bażanowicach zebrano kolektę i ofiarę w wysokości: 680 zł

-  Gumnach zebrano kolektę i ofiarę w wysokości: 111 zł

-  Hażlachu  zebrano kolektę i ofiarę w wysokości: 659 zł

-  Krasnej zebrano kolektę i ofiarę w wysokości:   zł

-  Marklowicach zebrano kolektę i ofiarę w wysokości: 94 zł

-  Ogrodzonej zebrano kolektę i ofiarę w wysokości: 100 zł

-  Puńcowie zebrano kolektę i ofiarę w wysokości: 214 zł

-  Zamarskach zebrano kolektę i ofiarę w wysokości 263 zł

2. W przyszłą niedzielę odprawione zostaną następujące nabożeństwa:

- w Kościele Jezusowym w Cieszynie o zwykłych porach niedzielnych. Nabożeństwo główne połączone będzie z rozpoczęciem szkółek niedzielnych.

- o godz. 8:30 w Bażanowicach, Hażlachu, Krasnej i Marklowicach.

- o godz. 10:00 w Gumnach, Puńcowie i Zamarskach.

3. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy na Pamiątki Poświęceń Kościołów:

- w Ogrodzonej o godz. 10:00. Słowem Bożym służyć będzie dk. Karina Chwastek-Kamieniorz z Goleszowa.

- w Bielsku o godz.9:30. Kazanie wygłosi ks. Dariusz Dawid z Zabrza. Parafia w Bielsku zaprasza również na nabożeństwo przy Stole Ołtarzowym Jan w Cygańskim Lesie, tam kazanie wygłosi ks. dr Dariusz Chwastek. Odbędzie się ono w sobotę 31 sierpnia o godz. 9.00

- w Dzięgielowie, godz. 9.30. Kazanie wygłosi ks. Arkadiusz Raszka z Pabianic. Po nabożeństwie odbędzie się tradycyjnie Święto Zborowe, na które również zapraszamy.

- w Bładnicach o godz. 10.00.

4. Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Wieczory z Biblią” w najbliższą środę 4 września o godzinie 17:00. Temat spotkania brzmi: „O jaką mądrość chodzi?”, a wykład poprowadzi Pan Marek Cieślar.

5. PTE zaprasza na spotkanie klubowe w czwartek 29 sierpnia o godz.15:00. Tematem spotkania będzie prelekcja: Powstanie Warszawskie 75-lecie.

6. W czwartek 5 września w godz. 16.00-18.00 w kancelarii parafialnej odbędą się zapisy na naukę konfirmacyjną dla tych, którzy nie mogli się zapisać w czerwcowym terminie. Przypominamy, że zapisujemy młodzież z roczników 2005 i 2006r., czyli wszystkich, którzy skończyli 7 klasę. Do zapisu zapraszamy konfirmanta wraz z rodzicem.

7. Zachęcamy do pełnienia dyżurów w Kościele Jezusowym, który otwarty jest dla zwiedzających w godz. 10:00 – 15:00. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy te dyżury w Kościele prowadzili.