Bóg pysznym się sprzeciwia, a pokornym łaską daje 1 P 5,5

1. Następne spotkanie z cyklu „Wieczory z Biblią” w najbliższą środę o godzinie 17:00.

2. Zapraszamy młodzież dojrzałą na kolejne spotkanie, które odbędzie się w sobotę 2 września o godz. 18:00.

3. W przyszłą niedzielę 3 września odprawione zostaną następujące nabożeństwa:

- w Kościele Jezusowym o zwykłych porach niedzielnych.

Po nabożeństwie głównym w sali na parafii odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne dla tegorocznych konfirmantów.

Również po tym nabożeństwie w Kościele Jezusowym odbędzie się ekumeniczny koncert w intencji pokoju na świecie, w trakcie którego zaprezentują się zespoły muzyczne z takich krajów jak: Algieria, Irlandia, Niemcy, Republika Zielonego Przylądka, Serbia, Słowacja, Sycylia i Turcja. Nastąpiła zmiana terminy tego koncertu z dzisiejszej niedzieli na niedzielę w przyszłym tygodniu.

Ponadto:

- o godz. 8:30 w Bażanowicach i Hażlachu.

- o godz. 9:00  w Marklowicach.

- o godz. 10:00 w Puńcowie i Zamarskach.

            - nabożeństwo w Szpitalu Śląskim o godz. 10:30

W przyszłą niedzielę wszystkie nabożeństwa połączone będą z rozpoczęciem roku szkolnego.

W czasie tych nabożeństw prosimy o złożenie ofiary na ołtarzu przeznaczonej na cele naszej parafii.

4. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy na Kolejna Pamiątkę Założenia i Poświęcenia Kościoła w Ogrodzonej. Kazanie wygłosi ks. Emil Gajdacz z Dziegielowa, a nabożeństwo uświęci Chór Żeński z Lesznej Górnej.

5. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Pamiątki Założeń do:

- Bładnic nabożeństwo rozpocznie się o godz. 10:00. Kazanie wygłosi ks. Adam Glajcar z Częstochowy, które poprzedzi poranek pieśni religijnej.

- Bielska-Białej na godz. 9:30 gdzie Słowem Bożym służył będzie ks. bp senior Jan Szarek. Zaś w sobotę 2 września zapraszamy na nabożeństwo w Leśnym Kościele, które odbędzie się przy stole Ołtarzowym Jan w Cygańskim Lesie o godz. 9:30. Kazanie wygłosi ks. Władysław Wantulok z Jaworza.

- Kościoła Eben-Ezer w Dzięgielowie. Dziękczynne nabożeństwo rozpocznie się o godz. 9:30 podczas, którego kazanie wygłosi Prezes Synodu ks. Adam Malina, a zagra Orkiestra Zborowa z Trzanowic. Po nabożeństwi odbędzie się wspólny obiad, a o godz. 13:30 odbędzie się koncert muzyki i słowa z okazji 500 lat reformacji

6. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na szkółki niedzielne, które odbywają się równolegle do nabożeństw. W Cieszynie o godz. 8:00 i 10:00 w każdą niedzielę oprócz każdej 3 niedzieli miesiąca. Wtedy w Kościele Jezusowym w Cieszynie odprawiane jest nabożeństwo rodzinne. Szkółki niedzielne odbywają się również w sali przy Bucewicza 12 o godz. 10:00.

7. Prowadzących szkółki niedzielne zapraszamy na pierwsze przygotowawcze spotkanie, które odbędzie się w czwartek 7 września o godz. 17:00 w sali na parafii.

8. Jeszcze do połowy września Kościół Jezusowy otwarty jest dla zwiedzających. Codziennie w godz. 10:00-12:30 i 12:30–15:00. Prosimy osoby, które mogłyby włączyć się w dyżury w kościele o zgłaszanie takiej gotowości. Lista dyżurów wystawiona w każdą niedzielę w zakrystii po nab ożeństwie, a w ciągu tygodnia w kancelarii parafialnej.

9. Już dziś zapraszamy na Dzień Ewangelicki organizowany przez Śląski Kościół Ewangelicki w Czechach w ramach obchodów 500-lecia reformacji. Uroczystości rozpoczną się w niedzielę 17 września nabożeństwem o godz. 10:00 w Kościele Jezusowym w Cieszynie. W związku z tym w tą niedziele nabożeństwo poranne odbędzie się wg normalnego planu, spow i Kom św. zostaje odwołane, nie będzie również nabożeństwa rodzinnego. Parking na placu kościelnym w czasie nabożeństwa głównego będzie zamknięty ponieważ po nabożeństwie będzie można zjeść obiad. Karnety na obiad dostępne są w kancelarii parafialnej. Dalsze uroczystości Dnia Kościoła odbędą się na Zaolziu. Szczegóły na plakatach.