Trzciny nadłamanej nie dołamie ani knota gasnącego nie dogasi. Iz 42,3

 1. Jeszcze dziś po nabożeństwie głównym w sali na parafii odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne dla tegorocznych konfirmantów.

 

 1. Również po tym nabożeństwie w Kościele Jezusowym odbędzie się ekumeniczny koncert w intencji pokoju na świecie, w trakcie którego zaprezentują się zespoły muzyczne z takich krajów jak: Algieria, Irlandia, Niemcy, Republika Zielonego Przylądka, Serbia, Słowacja, sycylia i Turcja.

 

 1. Panie z Koła Odwiedzinowego zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się w poniedziałek o godz. 16:00w sali na parafii.

 

 1. Następne spotkanie z cyklu „Wieczory z Biblią” w najbliższą środę o godzinie 17:00.

 

 1. PTE zaprasza na kolejne spotkanie klubowe, które odbędzie się w czwartek 7 września, o godz. 15:00. Tematem spotkania będzie prelekcja z cyklu „Pochód Reforamcji przez Europę” pt. Z kart dziejów Reformacji na śląsku, którą wygłosi dr Jan Szturc.

 

 1. W przyszłą niedzielę 10 września odprawione zostaną następujące nabożeństwa:

- w Kościele Jezusowym o zwykłych porach niedzielnych.

Ponadto:

- o godz. 8:00  w Gumnach.

- o godz. 8:30 w Ogrodzonej.

- o godz. 9:00  w Marklowicach ze spow i Kom. Św.

- o godz. 10:00 w Hażlachu, Puńcowie i Zamarskach. W Hażlachu połączone ze spow i Kom św.

W Zamarskach z Dziękczynnym Świętem Żniw.

            - nabożeństwo w Szpitalu Śląskim o godz. 10:30

 

 1. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy na Pamiątki Założeń i Poświęceń Kościołów:

-  w Bażanowicach o godz. 10:00. Kazanie wygłoszą ks. Marek Londzin z Dzięgielowa, ks. Oskar Wild z Ustronia, a w czasie nabożeństwa wystąpi Chór z Ustronia Polany. Uroczystość poprzedzi poranek pieśni o godz. 8:30

- we Wieszczętach, 25-lecie erygacji parafii i 20-lecie chóru. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 10.00. Kazanie wygłosi ks. radca Waldemar Szajthauer. W nabożeństwie udział weźmie Biskup senior dr Jan Szarek. Grać będzie przed i po nabożeństwie Diecezjalna Orkiestra Dęta.

- w Salmopulu o godz. 11:00. Słowem Bożym służył będzie ks. Bogusław Cichy z Chorzowa. O 10:00 odbędzie się poranek pieśni w wykonaniu orkiestry z Wisły.

 

 1. Prowadzących szkółki niedzielne zapraszamy na pierwsze przygotowawcze spotkanie, które odbędzie się w czwartek 7 września o godz. 17:00 w sali na parafii.

 

 1. Serdecznie zapraszamy na próby chórku dziecięcego Hosanna, które odbywają się w każdą sobotę o godz. 10:00.

 

 1. Zapraszamy na sympozjum poświęcone wpływowi Reformacji na systemy edukacyjne w Europie. Sympozium odbędzie się 9 września o godz. 10:00 w auli LOTE.

 

 1. Jeszcze do połowy września Kościół Jezusowy otwarty jest dla zwiedzających. Codziennie w godz. 10:00-12:30 i 12:30–15:00. Prosimy osoby, które mogłyby włączyć się w dyżury w kościele o zgłaszanie takiej gotowości. Lista dyżurów wystawiona w każdą niedzielę w zakrystii po nabożeństwie, a w ciągu tygodnia w kancelarii parafialnej.

 

 1. Zapraszamy na Dzień Ewangelicki organizowany przez Śląski Kościół Ewangelicki w Czechach w ramach obchodów 500-lecia reformacji. Uroczystości rozpoczną się w niedzielę 17 września nabożeństwem o godz. 10:00 w Kościele Jezusowym w Cieszynie. W związku z tym w tą niedziele nabożeństwo poranne odbędzie się wg normalnego planu, spow i Kom św. zostaje odwołane, nie będzie również nabożeństwa rodzinnego. Parking na placu kościelnym w czasie nabożeństwa głównego będzie zamknięty ponieważ po nabożeństwie będzie można zjeść obiad. Karnety na obiad dostępne są w kancelarii parafialnej. Dalsze uroczystości Dnia Kościoła odbędą się na Zaolziu. Szczegóły na plakatach.

 

 

 

 1. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać wrześniowy numer Wieści Wyższobramskich.

 

 1. W czasie śpiewania pieśni po kazaniu prosimy o złożenie ofiary na ołtarzu przeznaczonej na cele naszej parafii. Za każdy złożony dar składamy serdeczne „Bóg zapłać”