Zaprawdę powiadam wam, cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych moich braci, mnie uczyniliście. Mt 25,40

  1. Następne spotkanie z cyklu „Wieczory z Biblią” w najbliższą środę o godzinie 17:00.
  2. PTE zaprasza na kolejne spotkanie klubowe, które odbędzie się w czwartek 14 września, o godz. 15:00. Tematem spotkania będzie prelekcja: Adolf Fierla – 50-lecie śmierci.
  3. Zapraszamy na Biblijne Spotkanie Kobiet, które odbędzie się w czwartek o godz. 17:00 na parafii.
  4. W przyszłą niedzielę 17 września odprawione zostaną następujące nabożeństwa:

- w Kościele Jezusowym o godz. 8:00 nabożeństwo poranne.

- o godz. 10:00 Zapraszamy na Dzień Ewangelicki organizowany przez Śląski Kościół Ewangelicki w Czechach w ramach obchodów 500-lecia Reformacji. W związku z tym spow i Kom św. zostaje odwołana, nie będzie również nabożeństwa rodzinnego, ale szkółka niedzielna odbędzie się normalnie. Parking na placu kościelnym w czasie nabożeństwa głównego będzie zamknięty ponieważ po nabożeństwie będzie można zjeść obiad. Karnety w cenie 50 kc na obiad dostępne są w kancelarii parafialnej. Dalsze uroczystości Dnia Kościoła odbędą się na Zaolziu. O godz. 14:00 wykłady, seminaria, program dla dzieci i młodzieży. Zaś o godz. 17:00 odbędzie się koncert Filharmonii im. Leosa Janacka. Bilety można zakupić w kancelarii parafialnej w cenie 180kc, ulgowe 120kc.  Szczegóły na plakatach.

Ponadto:

- o godz. 8:30 w Bażanowicach, Ogrodzonej i Puńcowie. W Bażanowicach nabożeństwo połączone z Dziękczynieniem za Żniwa. Nabożeństwo to zostało przełożone z niedzieli 24 września.

- o godz. 9:00  w Marklowicach.

- o godz. 10:00 w Gumnach i Krasnej. W Krasnej połączone z Dziękczynnym Świętem Żniw.

            - nabożeństwo w Szpitalu Śląskim o godz. 10:30

  1. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy na Pamiątkę Założenia Kościoła w Hażlachu, która rozpocznie się o godz. 9:00 porankiem pieśni o godz. 9:00, w czasie którego zaśpiewa Chór a Dębowca. Nabożeństwo  o godz. 10:00 w czasie, którego kazanie wygłos ks. Marcin Ratka-Matejko ze Skoczowa.
  2. Jeszcze w tym tygodniu Kościół Jezusowy otwarty jest dla zwiedzających. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy pełnili dyżury w kościele.
  3. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać wrześniowy numer Wieści Wyższobramskich.
  4. Członków Rady Parafialnej prosimy o odbiór zaproszeń na kolejne zebranie, które odbędzie się we wtorek 19 września.
  5. Zapraszamy do skorzystania z oferty dobrych obiadów w przystępnej cenie, dostarczanych do domu w ramach akcji “Obiady na kółkach”. Obiady można zamówić w Centrum Misji i Ewangelizacji i poprosić o przywiezienie do domu, lub zjeść na miejscu, w stołówce CME w Dzięgielowie. Szczegóły - na ulotkach po nabożeństwie