Błogosław, duszo moja, Panu i nie zapominaj wszystkich dobrodziejstw jego! Ps 103,2

  1. Jeszcze dziś zapraszamy na dalsze uroczystości Dnia Kościoła, które odbędą się na Zaolziu. O godz. 14:00 wykłady, seminaria, program dla dzieci i młodzieży. Zaś o godz. 17:00 odbędzie się koncert Filharmonii im. Leosa Janacka.
  2. Następne spotkanie z cyklu „Wieczory z Biblią” w najbliższą środę o godzinie 18:00
  3. W przyszłą niedzielę 24 września odprawione zostaną następujące nabożeństwa:

- w Kościele Jezusowym o godz. 8:00 nabożeństwo poranne, o godz. 10:00 nabożeństwo główne połączone ze spow i Kom św.

Ponadto:

- o godz. 8:30 w Bażanowicach, Ogrodzonej i Zamarskach.

W Ogrodzonej nabożeństwo połączone z Dziękczynieniem za Żniwa.

- o godz. 9:00  w Marklowicach połączone z Dziękczynieniem za Żniwa.

- o godz. 10:00 w Hażlachu i Puńcowie. Oba połączone z Dziękczynnym Świętem Żniw.

            - nabożeństwo w Szpitalu Śląskim o godz. 10:30

  1. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy na Pamiątkę Założenia Kaplicy w Gumnach, która odbędzie się o godz. 10:00 i połączone będzie z Dziękczynieniem za Żniwa. Kazanie wygłosi ks. sen. Janusz Kożusznik.
  2. Zapraszamy wszystkich do udziału w Warsztatach Muzycznych, które odbędą się w od 20-24 września w Wiśle. Chcemy stworzyć 500 osobowy chór na 500-lat reformacji, więc serdecznie zapraszamy wszystkich lubiących śpiew. Warsztaty zakończone będą koncertem w amfiteatrze w Wiśle o godz. 18:00 na które wstęp wolny. Więcej informacji na stronie internetowej.
  3. Parafie Ewangelicko-Augsburskie w Zabrzu i Gliwicach oraz MOSiR Zabrze zapraszają wszystkich na 19 Ewangelicki Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar im. ks. Andrzeja Hauptmana, który odbędzie się w sobotę 4 listopada br. Szczegóły w kancelarii parafialnej.
  4. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy opłacili składki kościelne za bieżący rok. W przyszłym roku w naszej parafii odbędą się wybory na proboszcza. Uprawnieni do głosowanie będą zborownicy z opłaconą składką kościelną za 2017r., bądź z tej składki zostaną zwolnieni. Listy wyborcze wysyłane są do Rady Diecezjalnej celem ich zatwierdzenia do końca styczna przyszłego roku. Nie znajdą się na tych listach zborownicy, którzy spóźnili się z wpłatą. Prosimy o więc o uiszczanie składek kościelnych jeszcze w tym roku.