Wszelką troskę swoją złóżcie na Niego, gdyż On ma o was staranie 1 P 5,7

  1. Następne spotkanie z cyklu „Wieczory z Biblią” w najbliższą środę o godzinie 18:00
  2. PTE zaprasza na kolejne spotkanie klubowe, które odbędzie się w czwartek 28 września, o godz. 15:00. Tematem spotkania będzie prelekcja: ks. Jerzy Kubaczka 150-lecie urodzin.
  3. W przyszłą niedzielę 1 października w naszej parafii odprawione zostanie tylko jedno uroczyste nabożeństwo Żniwowe w Kościele Jezusowym o godz. 9:00. Zborowników, którzy mogą dostarczyć plony rolne na przybranie ołtarza prosimy o przyniesienie ich do kościoła w piątek do godz. 18:00 lub w sobotę do godz. 10:00. Członków Rady Parafialnej prosimy o przybycie i zebranie się przed kancelarią o godz. 8:45 celem wzięcia udziału we wspólnym przejściu do kościoła. W czasie tego nabożeństwa prosimy o złożenie ofiary na ołtarzu przeznaczonej na Domy Opieki naszego Kościoła. Za każdy złożony dar serdeczne Bóg zapłać!

Ponadto nabożeństwo w Szpitalu Śląskim o godz. 10:30.

 

  1. Parafia Ewangelicko-Augsburska w Dzięgielowie zaproszenia do obejrzenia spektaklu laserowego  z okazji 500 lat Reformacji, który odbędzie się w sobotę 30 września o godz. 20.00na dziedzińcu zamku Rycerskiego w Dzięgielowie ( ul. Zamkowa 38). Wstęp wolny ! Pokaz laserowy to nowy rodzaj sztuki, który powstał przez połączenie muzyki z nowoczesnymi technologiami wizualnymi jakim jest światło laserów, różnorodność kolorów, kinetycznych kształtów w technologii 3D. Pokaz to 1000 obrazów ukazujących historię Reformacji, oraz początki chrześcijaństwa, po współczesność naszego Ewangelickiego Kościoła w Polsce. Treść wizualna jest idealnie zsynchronizowana z muzyką co sprawia, że przenosi publiczność w inny wymiar przeżyć artystycznych i duchowych dotychczas jeszcze nie spotykanych. Spektakl odbędzie się w szczególnej przestrzeni i klimacie dziedzińca XV wiecznego zamku Rycerskiego w Dzięgielowie. Zapewniony jest parking.
  2. Parafie Ewangelicko-Augsburskie w Zabrzu i Gliwicach oraz MOSiR Zabrze zapraszają wszystkich na 19 Ewangelicki Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar im. ks. Andrzeja Hauptmana, który odbędzie się w sobotę 4 listopada br. Szczegóły w kancelarii parafialnej.
  3. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy opłacili składki kościelne za bieżący rok. W przyszłym roku w naszej parafii odbędą się wybory proboszcza. Uprawnieni do głosowanie będą zborownicy z opłaconą składką kościelną za 2017r., bądź z tej składki zostaną zwolnieni. Listy wyborcze wysyłane są do Rady Diecezjalnej celem ich zatwierdzenia do końca styczna przyszłego roku. Nie znajdą się na tych listach zborownicy, którzy spóźnili się z wpłatą. Prosimy o więc o uiszczanie składek kościelnych jeszcze w tym roku.