Zwycięstwo, które zwyciężyła świat, to wiara nasza. 1 J 5,4

  1. Zapraszamy na spotkanie z cyklu „Wieczory z Biblią”, które odbędzie w środę o godzinie 18:00
  2. Biblijne Spotkanie Kobiet odbędzie się w przyszły czwartek 12 października o godz. 17:00.
  3. W przyszłą niedzielę 15 Października odprawione zostaną następujące nabożeństwa:

      - w Kościele Jezusowym nabożeństwa o zwykłych porach niedzielnych, nabożeństwo główna będzie nabożeństwem rodzinnym.

Ponadto

- o godz. 8:30 w Bażanowicach, Ogrodzonej i Puńcowie

Nabożeństwo w Bażanowicach połączone ze Spow. i Kom. Św.

- o godz. 9:00 w Marklowicach.

- o godz. 10:00 w Hażlachu, Hażlachu, Krasnej i Zamarskach.

Nabożeństwo w Gumnach i Zamarskach połączone ze Spow. i Kom. Św.

- nabożeństwo w Szpitalu Śląskim o godz. 10:30.

  1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy opłacili składki kościelne za bieżący rok. W przyszłym roku w naszej parafii odbędą się wybory proboszcza. Uprawnieni do głosowanie będą zborownicy z opłaconą składką kościelną za 2017r., bądź z tej składki zostaną zwolnieni. Listy wyborcze wysyłane są do Rady Diecezjalnej celem ich zatwierdzenia do końca styczna przyszłego roku. Nie znajdą się na tych listach zborownicy, którzy spóźnili się z wpłatą. Prosimy o więc o uiszczanie składek kościelnych jeszcze w tym roku.
  2. Parafia Ewangelicko – Augsburska w Skoczowie, filiał w Pierśćcu serdecznie zaprasza na pamiątkę poświęcenia  kościoła w Pierśćcu która odbędzie się w 18 Niedzielę po Trójcy  15 października 2017 o godz. 10.00. Słowem Bożym służyć będzie  Eneasz Kowalski z parafii Pokój.
  3. W ramach obchodów 500-lecia Reformacji Parafia E-A w Wiśle Malince organizuje międzyparafialny Turniej Siatkówki Halowej. Turniej odbędzie się w sobotę 21 października, w godzinach 8:30 -14 na hali sportowej w  Wiśle Centrum. Wszystkie drużyny, które chcą wziąć udział w turnieju zapraszamy do zgłaszania swojego uczestnictwa, telefonicznie: 734 124 299, najpóźniej do wtorku 17 października.
  4. Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wiśle zaprasza na Koncert Muzyki Chóralnej, w wykonaniu chórów z Polski, Węgier i Czech, który odbędzie się w sobotę 14 października o godz. 17:00 w Kościele w Wiśle.
  5. Jak co roku nasza parafia prowadzi akcję diakonijną „Kromka chleba dla bliźniego”. Akcja ma na celu codzienne systematyczne odkładanie kwoty równowartej kromce chleba, a fundusze zebrane będą przekazane na cele diakonijne. Koperty, do których zbierane będą pieniądze można otrzymać przy wyjściu z kościoła.
  6. CME zachęca do wzięcia udziału w akcji charytatywnej „Prezent pod choinkę” Bliższe informacje w kancelarii parafialnej.
  7. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać październikowy numer Wieści Wyższobramskich.