A to przykazanie mamy od niego, aby ten kto miłuje Boga, miłował i brata swego. 1 J 4, 21

  1. Zapraszamy na spotkanie z cyklu „Wieczory z Biblią”, które odbędzie w środę o godzinie 18:00
  2. PTE zaprasza na kolejne spotkanie klubowe, które odbędzie się w czwartek 19 października, o godz. 15:00. Tematem spotkania będzie prelekcja: Jan Stanisław Bystroń - 25-lecie śmierci.
  3. W Cieszynie trwa festiwal MIĘDZYNARODOWA DEKADA MUZYKI. Serdecznie zapraszamy na koncert zatytułowany ORGANOWO I KAMERALNIE, który odbędzie się w Kościele Jezusowym w najbliższy wtorek, 17 października o godz. 18.00! Wystąpi znakomita flecista Katarzyna Gacek-Duda, a za kontuarem naszych wyremontowanych organów zasiądą dwaj młodzi organiści: Tomasz Chorzelski i Filip Presseisen! Wstęp wolny!
  4. W przyszłą niedzielę 22 Października odprawione zostaną następujące nabożeństwa:

            -  w Kościele Jezusowym nabożeństwo o godz. 8:00 i o godz. 10:0 połączone ze spow i Kom św.

Ponadto

       - o godz. 8:30 w Bażanowicach, Ogrodzonej i Zamarskach.

       Nabożeństwo w Ogrodzonej połączone ze spow. i Kom. Św.

       - o godz. 9:00 w Marklowicach.

       - o godz. 10:00 w Gumnach, Hażlachu i Puńcowie.

       Nabożeństwo w Puńcowa połączone ze spow. i Kom. Św.

       - nabożeństwo w Szpitalu Śląskim o godz. 10:30.

  1. Zarząd Stowarzyszenia Przedsiębiorców Ewangelickich serdecznie zaprasza wszystkie osoby prowadzące działalność gospodarczą, menedżerów oraz pozostałe osoby zainteresowane na spotkanie przedsiębiorców ewangelickich, które odbędzie się w Parafii Ewangelickiej w Cieszynie. Spotkanie odbędzie się 28 października o godz. 12:00 w sali parafialnej cieszyńskiej Parafii.
  2. Zapraszamy na koncert Reformacyjny, który odbędzie się w Kościele Jezusowym w niedzielę 29 października o godz. 15:00 w wykonani połączonych chórów z Zaolzia i Słowacji z akompaniamentem orkiestry smyczkowej oraz z orkiestry dętej z Oldrzychowic. Szczegóły na plakatach.
  3. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy opłacili składki kościelne za bieżący rok. W przyszłym roku w naszej parafii odbędą się wybory proboszcza. Uprawnieni do głosowanie będą zborownicy z opłaconą składką kościelną za 2017r., bądź z tej składki zostaną zwolnieni. Listy wyborcze wysyłane są do Rady Diecezjalnej celem ich zatwierdzenia do końca styczna przyszłego roku. Nie znajdą się na tych listach zborownicy, którzy spóźnili się z wpłatą. Prosimy o więc o uiszczanie składek kościelnych jeszcze w tym roku.
  4. W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych prosimy również o sprawdzanie opłat miejsc grobowych, można to sprawdzić w kancelarii parafialnej lub na naszej stronie internetowej. (Cieszyn) Po nabożeństwie w zakrystii, a w ciągu tygodnia w kancelarii parafialnej znajduje się lista przy pełnieniu dyżurów na cmentarzu w czasie święta.
  1. Jak co roku nasza parafia prowadzi akcję diakonijną „Kromka chleba dla bliźniego”. Akcja ma na celu codzienne systematyczne odkładanie kwoty równowartej kromce chleba, a fundusze zebrane będą przekazane na cele diakonijne. Koperty, do których zbierane będą pieniądze można otrzymać przy wyjściu z kościoła.
  2. CME zachęca do wzięcia udziału w akcji charytatywnej „Prezent pod choinkę” Bliższe informacje w kancelarii parafialnej.