Uzdrów mnie, Panie, a będę uzdrowiony, wybaw mnie, a będę wybawiony Jr 17,14

  1. Zapraszamy na spotkanie z cyklu „Wieczory z Biblią”, które odbędzie w środę o godzinie 18:00
  2. PTE zaprasza na kolejne spotkanie klubowe, które odbędzie się w czwartek 26 października, o godz. 15:00. Tematem spotkania będzie ostatnia prelekcja z cyklu „pochód Reformacji przez Europę” pt. Z kadr dziejów reformacji na Śląsku
  3. Zarząd Stowarzyszenia Przedsiębiorców Ewangelickich serdecznie zaprasza wszystkie osoby prowadzące działalność gospodarczą, menedżerów oraz pozostałe osoby zainteresowane na spotkanie przedsiębiorców ewangelickich, które odbędzie się w Parafii Ewangelickiej w Cieszynie. Spotkanie odbędzie się 28 października o godz. 12:00 w sali parafialnej cieszyńskiej Parafii.
  4. W przyszłą niedzielę 29 Października odprawione zostaną następujące nabożeństwa:

            -  w Kościele Jezusowym o zwykłych nabożeństwach rodzinnych.

Ponadto:

       - o godz. 8:30 w Bażanowicach i Ogrodzonej.

       - o godz. 9:00 w Marklowicach.

       - o godz. 10:00 w Gumnach, Hażlachu, Puńcowie i Zamarskach

       - nabożeństwo w Szpitalu Śląskim o godz. 10:30.

  1. Zapraszamy na koncert Reformacyjny, który odbędzie się w Kościele Jezusowym w przyszłą niedzielę 29 października o godz. 15:00 w wykonani połączonych chórów z Zaolzia i Słowacji z akompaniamentem orkiestry smyczkowej oraz z orkiestry dętej z Oldrzychowic. Szczegóły na plakatach.
  2. Już dziś zapraszamy na uroczyste nabożeństwo na zakończenie obchodów 500-lecia reformacji, które odbędzie się 31 października o godz. 17:00. Tym nabożeństwem chcemy podziękować za wydarzenia i przeżycia mijającego roku jubileuszowego oraz za obfite Boże błogosławieństwo.
  3. Zapraszamy również na centralne nabożeństwo Reformacyjne z okazji 500lat reformacji, które odbędzie się w wtorek 31 października o godz. 10:00 w kościele Zmartwychwstania pańskiego w Katowicach.
  4. W imieniu  Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Goleszowie, serdecznie zapraszamy w niedzielę 5 listopada o godz. 16,00 na Koncert Reformacyjny w wykonaniu Orkiestry Kameralnej ARTIS pod batutą Jean-Claude'a Hauptmanna, Wystąpią również wokaliści ARTIS, Wyższobramski Chór Kameralny pod dyrekcją Piotra Sikory oraz Miriam Matyja.
  5. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy opłacili składki kościelne za bieżący rok. W przyszłym roku w naszej parafii odbędą się wybory proboszcza. Uprawnieni do głosowanie będą zborownicy z opłaconą składką kościelną za 2017r., bądź z tej składki zostaną zwolnieni. Listy wyborcze wysyłane są do Rady Diecezjalnej celem ich zatwierdzenia do końca styczna przyszłego roku. Nie znajdą się na tych listach zborownicy, którzy spóźnili się z wpłatą. Prosimy o więc o uiszczanie składek kościelnych jeszcze w tym roku.
  6. W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych prosimy również o sprawdzanie opłat miejsc grobowych, można to sprawdzić w kancelarii parafialnej lub na naszej stronie internetowej.