Oznajmiono ci. człowiecze, co jest dobre i czego Pan żąda od ciebie: tylko, abyś wypełniał prawo, okazywał miłość bratnią i w pokorze obcował ze swoim Bogiem. Mi 6,8

 1. Jeszcze dziś zapraszamy na koncert Reformacyjny do Kościoła Jezusowego na godz. 15:00 w wykonaniu połączonych chórów z Zaolzia i Słowacji z akompaniamentem orkiestry smyczkowej oraz z orkiestry dętej z Oldrzychowic.
 2. Zapraszamy na uroczyste nabożeństwo na zakończenie obchodów 500-lecia reformacji, które odbędzie się 31 października o godz. 17:00. Tym nabożeństwem chcemy podziękować za wydarzenia i przeżycia mijającego roku jubileuszowego oraz za obfite Boże błogosławieństwo.
 3. Zapraszamy również na centralne nabożeństwo Reformacyjne z okazji 500lat reformacji, które odbędzie się w wtorek 31 października o godz. 10:00 w kościele Zmartwychwstania pańskiego w Katowicach
 4. W środę w Pamiątkę Umarłych zapraszamy na nabożeństwo w kaplicy na cmentarzu przy ul. Bielskiej, które rozpocznie się o godz. 14:00.
 5. Zapraszamy na spotkanie z cyklu „Wieczory z Biblią”, które odbędzie w środę o godzinie 17:00. Nastąpiła zmiana godziny.
 6. PTE zaprasza na kolejne spotkanie klubowe, które odbędzie się w czwartek 2 listopada, o godz. 15:00. Tematem spotkania będzie ostatnia prelekcja „Erazm z Roterdamu” 550-lecia urodzin.
 7. Młodzież dojrzałą zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się w sobotę 4 listopada o godz. 18:00 w sali na parafii.
 8. W przyszłą niedzielę 5 listopada odprawione zostaną następujące nabożeństwa:

            -  w Kościele Jezusowym o zwykłych nabożeństwach rodzinnych.

Ponadto:

       - o godz. 8:30 w Bażanowicach, Hażlachu, Krasnej i Ogrodzonej.

       - o godz. 9:00 w Marklowicach.

       - o godz. 10:00 w Gumnach, Puńcowie i Zamarskach

       - nabożeństwo w Szpitalu Śląskim o godz. 10:30.

Na wszystkich nabożeństwach w przyszłą niedziele prosimy o złożenie ofiary na ołtarzu przeznaczonej na cele naszej parafii.

 1. W imieniu  Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Goleszowie, serdecznie zapraszamy w niedzielę 5 listopada o godz. 16,00 na Koncert Reformacyjny w wykonaniu Orkiestry Kameralnej ARTIS pod batutą Jean-Claude'a Hauptmanna, Wystąpią również wokaliści ARTIS, Wyższobramski Chór Kameralny pod dyrekcją Piotra Sikory oraz Miriam Matyja.
 2. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy opłacili składki kościelne za bieżący rok. W przyszłym roku w naszej parafii odbędą się wybory proboszcza. Uprawnieni do głosowanie będą zborownicy z opłaconą składką kościelną za 2017r., bądź z tej składki zostaną zwolnieni. Listy wyborcze wysyłane są do Rady Diecezjalnej celem ich zatwierdzenia do końca styczna przyszłego roku. Nie znajdą się na tych listach zborownicy, którzy spóźnili się z wpłatą. Prosimy o więc o uiszczanie składek kościelnych jeszcze w tym roku.
 3. We wtorek 31 października kancelaria parafialna jest nieczynna.