Zapowiedzi Wydarzeń

"Oczy wszystkich w Tobie nadzieję mają, a Ty im dajesz pokarm ich we właściwym czasie". Ps 145,15

SERDECZNIE ZAPRASZAMY I PRZYPOMINAMY, że w najbliższą niedzielę, 30 września w naszej cieszyńskiej Parafii odbędzie się TYLKO JEDNO centralne nabożeństwo.
Chcemy spotkać się na nabożeństwie o godzinie 9:00 i wspólnie świętować DZIĘKCZYNNE ŚWIĘTO ŻNIW.

DO ZOBACZENIA W NIEDZIELĘ

W najbliższym czasie w naszej parafii odbędą się wybory proboszcza.

Wyborcze Zgromadzenie Parafialne odbędzie w niedzielę 21 października o godz. 9:00.

Nabożeństwa prezentujące kandydatów na stanowisko proboszcza odbędą się w niedzielę 7 i 14 października o godz. 9:00.

Na stanowisko proboszcza zatwierdzone zostały kandydatury ks. Sławomira Sikory ze Szczecina, ks. Marcina Brzóski z Świętochłowic.

Już dziś zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach i spotkaniu z księżmi jak również w samych wyborach.

Coś więcej o kandydatach można przeczytać TU.

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Cieszynie zaprasza na koncert muzyki sakralnej w wykonaniu młodzieżowej grupy wokalnej Ostinato z Niemiec.

Chór Ostinato działa pod kierunkiem Floriana Schmiedlera i skupia około 40 młodych śpiewaków z okolic Drezna, Halle i Lipska, których pasją jest wspólny wielogłosowy śpiew. Repertuar zespołu jest bardzo różnorodny, sięga od śpiewów gregoriańskich po dzieła współczesnych kompozytorów. Zespół odbył wiele podróży koncertowych po całej Europie i ma w swoim dorobku 4 płyty CD. W Cieszynie zespół zabierze słuchaczy w muzyczną podróż poprzez pięć stuleci.

Koncert odbędzie się w czwartek, 9 sierpnia o godz. 17.00 w Kościele Jezusowym. Wstęp wolny – dobrowolne datki mile widziane.

Organy Inaczej - III Koncert Wyższobramski

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Cieszynie zaprasza na kolejne muzyczne spotkanie z cyklu Koncerty Wyższobramskie. W niedzielę, 5 sierpnia o godz. 20.00! w Kościele Jezusowym wystąpi Arkadiusz Popławski, wirtuoz organów, który zaprezentuje repertuar rzadko grywany na tym królewskim instrumencie.  W programie koncertu m.in.: Poranek ze suity „Peer Gynt” E. Griega, „Lot Walkirii” R. Wagnera, Polonez z „Pana Tadeusza” W. Kilara, Bolero M. Ravela, a także utwory Bacha i E. Morricone. Wieczorna pora koncertu i piękna architektura Kościoła Jezusowego z pewnością podkreślą klimat tego wyjątkowego muzycznego wydarzenia. Wstęp wolny!