Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Pierwsza sobota grudnia trafiła w tym roku dość wcześnie, bo 03.12. ale na adwentówkę zawsze jest dobra pora. Ostatnia adwentówka bardzo różniła się od innych.

Spotkaliśmy się o 16.00(większość) żeby wszystko przygotować. Stoły zostały pięknie udekorowane, nakryte. Ciasteczka pachniały, sałatka smakowicie wyglądała. Pośpiewaliśmy i nasze ulubione pieśni i trochę kolęd. Były choineczki-wyroczki z wersetami lub pieśniami oraz choineczki z szyszek zrobione przez dzieci z przedszkola, a także słodkie upominki. Tym razem nie było konkursów tylko mieliśmy specjalnych gości pp. Małgorzatę Hauptman z mężem. Nauczyciele z LOTE brali udział w projekcie pn.  „Pluricentryczne i interkulturowe nauczanie w obszarze języków obcych oraz języka polskiego i historii z możliwością na wyrównanie szans edukacyjnych” , którym musieli podzielić się z innymi robiąc prezentację. I tak w październiku gościliśmy p. Grzegorza Przybyłę, który bardzo ciekawie opowiadał o niemieckim Regensburgu i okolicach. W listopadzie odwiedziła nas p. Dagmara Jagucka-Mielke i przedstawiła nam hiszpańską krainę - Andaluzję. Natomiast podczas naszej adwentówki p. Małgosia przedstawiła nam francuska Prowansję-Niceę, Lazurowe Wybrzeże, a p. Jean Cloud opowiadał o francuskich świętach Bożego Narodzenia. Bardziej odpowiadają Mu nasze święta, polska tradycja, śpiewanie kolęd. Czyli to wszystko, co my przeżywamy co roku i uważamy za oczywiste. Nie doceniamy. Zbliża się koniec roku i jak zwykle wtedy chyba każdego dopadają rozważania jaki był ten rok. Co było dobre, a co sami zawaliliśmy i może da się naprawić w przyszłym roku.  Dla „Młodzieży Dojrzałej” był to kolejny dobry rok. Trzymamy się razem już 9 lat. w przyszłym roku może będzie jakiś jubileusz. Chętnie się spotykamy i przebywamy ze sobą. Czasem jest to niemożliwe ze względu na chorobę-wtedy kontakt jest chociaż przez telefon. Znów mamy plany na następny rok dotyczące balu, wycieczki. Co przyniesie przyszły rok? Zobaczymy. Żyjemy zgodnie ze słowami pieśni „.. nie wiem co mi jutro niesie lecz spokojnym wiedząc to, że mnie Jezus w przyszłość wiedzie i On trzyma moją dłoń”. Następne spotkanie odbędzie się 04.02.2017 roku.

 

Lidia Procner