Parafia Ewangelicko-Augsburska w Cieszynie

43-400 Cieszyn pl. Kościeny 6 tel. 33 857 96 69

Wielki Piątek – Pamiątka Śmierci Pana Jezusa 6 kwietnia 2012

Email Drukuj PDF

Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodnego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.  J 3,16

1.Jeszcze dziś Wieki Piątek odprawione zostaną następujące nabożeństwa:
- w Kościele Jezusowym w Cieszynie o godz. 17:00 po których odbędzie się spow i Kom. św.
- o godz. 16:00 w Bażanowicach, Haźlachu i Marklowicach.
- o godz. 17:00 w Ogrodzonej
- o godz. 18:00 w Puńcowie i Zamarskach.
Wszystkie nabożeństwa w filiałach połączone będą ze spow i Kom św.

2.W pierwszym dniu Świąt Wielkanocnych 8 kwietnia odprawione zostaną następujące nabożeństwa:
- w Kościele Jezusowym w Cieszynie
- o godz. 5:00 nabożeństwo jutrzenne
- o godz. 9:00 nabożeństwo główne
ponadto: - o godz. 9:00 w Bażanowicach, Marklowicach i Zamarskach
- o godz. 10:00 w Gumnach, Hażlachu, Ogrodzonej i Puńcowie.

Na wszystkich nabożeństwach w Wielkanoc prosić będziemy o złożenie ofiary przeznaczonej na cele naszej parafii. Prosimy również o złożenie zebranej ofiary ze „Skarbonek Diakonijnych”

Szczegółowy plan nabożeństw na okres świąteczny jest w IP, który można otrzymać przy wyjściu z kościoła oraz na naszej stronie internetowej.

3.Serdecznie zapraszamy młodzież i dorosłych na „Bezsenną noc”, która odbędzie się 7 kwietnia o godzinie 22.00 w parafii ewangelickiej w Skoczowie. W programie m.in.: słowo o miłości diakona Pawła Gumperta, zespół "Cześć", muzyka hip-hopowa, etiudy teatralne i Wieczerza Pańska. Autokar wyrusza z Gumien o godz. 20:30 i pojedzie przez Zamarski, Hażlach, Cieszyn, Bażanowice i Ogrodzoną do Skoczowa.

4.W Poniedziałek Wielkanocny 9 kwietnia o godz. 16.00 w Dzięgielowie odbędzie się ewangelizacyjne spotkanie wielkanocne. Ewangelizację poprowadzi Marcin Podżorski, a pieśnią usłuży Chór Warsztatów Muzycznych. Serdecznie zapraszamy.

5.Nasza parafia organizuje uroczystość „Złotej konfirmacji” dla osób konfirmowanych w roku 1962r. W zakrystii do odbioru są indywidualne zaproszenia na tą uroczystość. Wszelkie informacje w kancelarii parafialnej.

6.Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy złożyli ofiarę na zakup organ. W związku z planowanym remontem organ w Kościele Jezusowym prosimy o składanie ofiar. W Kancelarii Parafialnej wystawione są listy ofiar na ten cel. Wpłaty można także dokonać na konto bankowe celem odliczenia darowizny od podatku dochodowego.

300 lat tolerancji na Śląsku Cieszyńskim

jest współfinansowany ze środków

Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

Przekraczamy Granice