Wymiana okien w Bażanowicach

W czerwcu zakończył się pierwszy etap wymiany okien w kościele św. Trójcy w Bażanowicach. W pierwszej kolejności wymienione zostały okna w ołtarzu. Całe przedsięwzięcie poprzedziły kilkutygodniowe przygotowywania, w trakcie, których zamówiono szyby a potem odpowiednio je przycinano. Trzeba było również wymienić metalowe ramy, w których osadzone były stare szyby. Samo zakładanie szyb w kościele zajęło kilka dni.

Przed nami kolejny etap. W dalszej kolejności wymienione zostaną okna od Placu Kościelnego.

Wymiana była konieczna, bowiem stare okna były popękane i w każdej chwili groziły wypadnięciem. Ponieważ jest to przedsięwzięcie dość kosztowne w tym roku nie uda się wymienić szyb w całym kościele, ale parafianie wierzą, że z Bożą pomocą w przyszłym roku uda się dokończyć rozpoczętej w maju akcji.

J. Szalbot

Zdjęcia Sabina Polok

Więcej zdjęć na facebookowym profilu kościoła

https://www.facebook.com/kosciol.bazanowice