Lista kandydatów w wyborach do Synodu Diecezjalnego.

Informujemy, że Rada Parafialna zatwierdziła następujących kandydatów w wyborach do Synodu Diecezjalnego:

1. Cendrowski Tomasz

2. Cienciała Paweł

3. Gabryś Marcin

4. Król Jan

5. Madzia Oliwia

6. Magiera Władysława

7. Penkała Krystyna

8. Pietroszek Łukasz

9. Polok Jan

10. Pustówka Grzegorz

11. Sabela Dominika

12. Staszkiewicz Gabriela

13. Sobota Jacek

14. Trybuś-Cieślar Aleksandra

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Cieszynie otrzymała 9 mandatów więc za głos ważny uważa się wskazanie od 1 do 9 kandydatów.

Wybory odbędą się w Kościele Jezusowym w Cieszynie odbędą się w Kościele Jezusowym w Cieszynie w niedzielę 20 listopada o godz. 11:20

Synod diecezjalny jest najwyższą władzą diecezji. W skład synodu diecezji wchodzą wszyscy czynni duchowni diecezji oraz świecy przedstawiciele każdej parafii. Zadaniem synodu diecezjalnego jest dbanie o współpracę między parafiami, rozstrzyganie w sprawach dotyczących życia religijnego i kościelnego diecezji. Na swojej pierwszej sesji synodałowie wybierają radę diecezjalną.