Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wyprostujcie się i podnieście głowy swoje, gdyż zbliża się odkupienie wasze. Łk 21,28

 

1.      Jutro 8 grudnia w dzień pokutny w Kościele Jezusowym w Cieszynie o godz. 17:00 odprawione zostanie nabożeństwo spowiednio-komunijne na które serdecznie zapraszamy.

2.      Godziny Biblijne w okresie adwentu zostają odwołane.

3.      Również w środę o godz. 18:00 w Kościele Jezusowym w Cieszynie odbędzie się koncert Muzyki W.A. Mozarta w wykonaniu Akademickiej Orkiestry kameralnej pod dyr. Małgorzaty Kudyniowskiej oraz Chóru Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia”. Wstęp wolny. Podczas koncertu złożyć można ofiarę na remont naszych organów. Szczegóły na plakatach. Serdecznie zapraszamy.

 

4.      PTE zaprasza w czwartek 11 grudnia o godz. 15:00 na spotkanie klubowe, którego tematem będzie prelekcja pt.: Przeżyjmy to jeszcze raz – Prezentacja działalności oddziału PTEw. w 2014r.

 

5.      Zapraszamy na tygodniowe nabożeństwa adwentowe, które odbywać się będą:

- we wtorek o 17:00 w Hażlachu

- w środę o 17:00 w Ogrodzonej

            - w czwartek o 17:00 w  Bażanowicach i Cieszynie

6.      Serdecznie zapraszany na uroczystość ordynacji na księży naszego Kościoła czterech magistrów teologii: Roberta Augustyna, Tymoteusz Bujoka, Adriana Lazara i Marcina Podżorskiego – praktykanta w naszej parafii. Uroczystość odbędzie się w sobotę 13 grudnia o g. 11.00 w Skoczowie, a ordynacji dokona Biskup Kościoła ks. Jerzy Samiec.

7.      W przyszłą niedzielę 7 grudnia odprawione zostaną następujące nabożeństwa:

      - w Kościele Jezusowym o zwykłych porach niedzielnych.

Ponadto:

- o godz. 8:00 w Gumnach.

- o godz. 8:30 w Bażanowicach i Ogrodzonej

W Bażanowicach ze spow i Kom św. dla seniorów

- o godz. 9:00 w Marklowicach ze spow i Kom św.

 - o godz. 10:00 w Hażlachu, Puńcowie i Zamarskach

W Hażlachu i Puńcowie ze spow i Kom św. dla seniorów.

- nabożeństwo w Szpitalu Śląskim o godz. 10:30

8.      Zapraszamy wszystkie zborowaniczki z parafii cieszyńskiej do wzięcia udziału w II Cieszyńskim Śniadaniu dla Kobiet, które odbędzie się w sobotę 13 grudnia o godz. 9:00 w sali w „Pajcie”. Wykład poprowadzi diakon Helena Gajdacz. Zapisy przyjmowane są w kancelarii.

9.      Zapraszamy dzieci na spotkania Pt. :”Adwentowy Czas”, które odbywają się w każdą niedzielę adwentową o godz. 15:30 do sali naprzeciw kancelarii 

10.  Polecamy Kalendarz Adwentowy dla dzieci. Można go kupić w kancelarii w cenie 15 zł. Można także kupić tradycyjny „Kalendarz Planszowy” w cenie 3 zł. Tradycyjnie zachęcamy do nabycia opłatków oraz szulki wigilijne. Pieniądze zebrane przeznaczone będą na paczki świąteczne dla dzieci oraz seniorów naszej parafii. Zachęcamy również do zakupu płyty CD z kolędami w wykonaniu Wyższobramskiego Chóru Kameralnego. Dochód z płyt przeznaczony jest na remont organów Kościoła Jezusowego.

11.  Prenumeratorów Zwiastuna prosimy o opłatę prenumeraty na przyszły rok.

 

12.  W czasie śpiewania pieśni po kazaniu prosimy o złożenie ofiary na ołtarzu przeznaczonej na cele naszej parafii. Za każdy złożony dar składamy serdeczne „Bóg zapłać”